СУСПІЛЬСТВО


Новина із категорії: Суспільство, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Всеукраїнські історичні читання пройшли в Чигирині

Дата: 21-10-2014, 20:08.

Всеукраїнські історичні читання пройшли в Чигирині Днями в приміщенні Чигиринської райдержадміністрації відбулися IX Всеукраїнські історичні читання «Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку», присвячені 365-ій річниці утворення Української козацької держави та проголошення міста Чигирина її столицею. Участь у них взяли науковці Навчально-наукового інституту історії і філософії Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, співробітники Національного історико-культурного заповідника «Чигирин», учителі історії шкіл району, краєзнавчий актив Черкаської області та Чигиринського району, аспіранти, магістранти та студенти ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Про це «Новій Добі» повідомили в Чигиринській РДА.

Розпочала читання директор Навчально-наукового інституту історії і філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького, доктор історичних наук, професор Наталія Земзюліна. Вона зачитала вітальне слово директора інституту історії України НАК України, дійсного члена НАН України, доктора історичних наук, професора Валерія Смолія.

Тематика доповідей стосувалася державотворчих процесів на землях України козацької доби. А саме: «Українська козацька держава середини XVII століття в історії України», «Міжнародні відносини Української козацької держави», «Образ Богдана Хмельницького у сучасній колективній історичній пам’яті українців та їх сусідів», «Чигирин – столиця Української козацької держави: минуле і сучасне», «козацька державність з погляду сучасних дослідників» та інші.

Учасників Всеукраїнських читань привітали виконувач обов’язків ректора Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, доктор економічних наук Олександр Черевко та голова Чигиринської райдержадміністрації Олександр Діскант.

Теги: черкаси, черкаська область, історичні читання, Чигирин, студенти, історія, доповіді


Черкаси наживо

Напередодні дівчинку доправили на ґвинтокрилі з районної лікарні до Черкас. Її побив рідний батько. Мати розповіла, що пішла в магазин, дитина почала
У Черкасах власники собак породи хаскі розважають дітей катанням на собачій упряжці. Діти в захваті, веселіше від того і господарям собак та їхнім
Не можна пити ...
Лев Хмельковський, RSS
Їй так хотілося кохання… ...
Сергій і Ольга Зінченки, RSS
Отруту готували у Шиханах ...
Лев Хмельковський, RSS
Ходити по склу ...
Анна Сакун, RSS
Про щастя ...
Анна Сакун, RSS
Згадка про Сонце ...
Анна Сакун, RSS