ЕКОНОМІКА


Новина із категорії: Економіка, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Скорочення споживання електроенергії на 15% унеможливить віяльні відключення

Дата: 5-12-2014, 07:57.

Скорочення споживання електроенергії на 15% унеможливить віяльні відключення Сьогодні під головуванням Міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина відбулась всеукраїнська селекторна нарада за участю представників енергоємних підприємств областей України з питань забезпечення зниження ними обсягів споживання електричної енергії в період доби з 8 до 11 та з 17 до 21 години. Про це «Нова Доба» дізналася в ОДА.

Участь у селекторній нараді взяли також фахівці Міненерговугілля України, НЕК «Укренерго», керівники облдержадміністрацій та м. Києва. Міністр Володимир Демчишин поінформував про ситуацію з енергопостачанням та порекомендував терміново вирішити питання щодо зменшення споживання електроенергії на 15 % ключовими споживачами з 17 до 21 години. «Хотів би звернутися до областей з проханням більш серйозно поставитися до встановлених лімітів споживання електроенергії, які в останні дні значно перевищені», – сказав Міністр. На його думку, неправильно застосовувати якісь директивні методи. «Якщо ми діятимемо спільно, якщо самі відшукаємо можливості зниження споживання, цю ситуацію вдасться врегулювати вже в найближчий час», – зазначив Міністр. «Якщо обмеження складе 15 %, ми побачимо, що спокійно проходимо період пікових навантажень, негайно буде надіслано звернення до НЕК «Укренерго» щодо припинення відключень», – пообіцяв Міністр. Також Володимир Демчишин запропонував підприємствам здійснити перехід на роботу в нічний час.

Голова НЕК «Укренерго» Костянтин Ущаповський, виступаючи, наголосив, що ситуація склалася вкрай тяжка. Спричинена вона дефіцитом вугілля на ТЕС України, руйнуванням електричних мереж та транспортної інфраструктури внаслідок терористичних дій в Донецькій і Луганській областях, низькою водністю річок України, яка має найнижчий показник за останні 45 років, а також зниженням середньодобової температури повітря понад норму (середньомісячна температура, відповідно до спостережень, – 1,7 градуса, а в перші дні грудня – нижча -8 градусів). Костянтин Ущаповський наголосив, що в цих умовах і підприємствам, і населенню необхідно зменшувати споживання з метою недопущення розбалансування роботи енергосистеми України.

Представники областей повідомили про вжиті заходи станом на 4 грудня щодо обмеження споживання електроенергії, підтвердили своє розуміння складності ситуації та готовність впроваджувати додаткові заходи з економії енергоресурсів. Зокрема, свої пропозиції надали в ході наради представники Дніпропетровської, Харківської, Одеської, Запорізької, Київської областей та м. Київ.
На завершення наради, Володимир Демчишин підкреслив, що Міністерство здійснює все необхідне щодо забезпечення населення, закладів соціальної сфери електроенергією та врегулювання ситуації у найближчі дні.

Теги: черкаси, черкаська область, споживання, електроенергія, відключення


Черкаси наживо

У Черкаській області зареєстровано 11 випадків захворювання на кір. У місті Черкаси жодного випадку поки не зафіксовано.
На виставці будуть представлені екземпляри весільного вбрання середини та кінця двадцятого століття. Ініціаторами виступили черкащанки Наталія та
Загадую віддавати добро ...
Юлія Фомічова, RSS
Настав Новий рік... ...
Анна Григорович, RSS
Блог – як явище… ...
Володимир Даник, RSS
Про Марину Сосюру ...
Лев Хмельковський, RSS
Михайло Сирота розповідав ...
Лев Хмельковський, RSS