СУСПІЛЬСТВО


Новина із категорії: Новини » Суспільство

Роздрукувати        Друкована версія

Черкащанка стала лауреатом Симоненківської премії

Дата: 4-12-2013, 19:15.

Черкащанка стала лауреатом Симоненківської премії Конкурсну комісію вразила збірка поетеси «Шукаючи ключі до світу». Вручення самої премії відбудеться в Черкасах 8 січня – в день народження Василя Симоненка. Про це «Нова Доба» дізналася від голови конкурсної комісії, завідувача кафедри української літератури і компаративістики, професора, доктора філологічних наук Володимира Поліщука.

Цього року у номінації «За кращу першу поетичну збірку (поетичний дебют)» змагалося четверо претендентів. Крім нашої поетеси, свої збірки поезії запропонували Олена Гетьманець із Київа («Вітражі»), Тетяна Землякова з Хмельницької області («Ройбуш на тиші») та Максим Меркулов із Києва («Крок до занеб’я»).

Черкащанка стала лауреатом Симоненківської премії

– Назва книжки з'явилася п'ять років тому, – розповідає поетеса, журналістка, член Черкаського обласного літературного об'єднання імені Василя Симоненка з 2006 року Олена Железняк. – І хоча мене тоді розкритикували, але я все ж вирішила, що моя перша збірка буде саме так називатися. Ключа немає у жодному вірші, тільки в назві.

МАНТРА
меж немає
навіть хрест не межа
а начало
не проти, а за
життя
меж немає
перекреслене навхрест
серце
двома поцілунками
не вмирає чомусь
я повторюю мантру
меж немає

Довідково: всеукраїнська літературна премія ім. Василя Симоненка встановлена Черкаською обласною письменницькою організацією спільно з Національною спілкою письменників України за підтримки Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка та Ліги українських меценатів з метою вшанування пам’яті поета-гуманіста Василя Симоненка, популяризації його імені й творчості, для заохочення професійних і непрофесійних літераторів до творчих пошуків у галузі літератури, до написання високохудожніх літературних творів громадянського звучання, спрямованих на побудову незалежної демократичної України. Цього року визначення лауреатів відбувалося в двох номінаціях «За кращий художній твір» та «За кращу першу поетичну збірку (поетичний дебют)»

Теги: черкаси, черкаська область, поезія, премія ім. В. Симоненка


Черкаси наживо

Трійко здорових малюків нещодавно народила черкащанка в обласному перинатальному центрі. Двоє хлопчиків та дівчинка-крихітка зявилися на світ
Антоніо Коррейя закінчив роботу над першим стінописом у Черкасах. За тиждень на тлі школи №15 португалець намалював ластівок, які обминають стовпи.
< >
Автоматика на коліщатах ...
Владислав Бедринець, RSS
Без планів на літо ...
Юлія Вовкодав, RSS
Все минеться ...
Анна Крутіхіна, RSS
Прощай ...
Лев Хмельковський, RSS
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o