ТОЧКА ЗОРУ


Точка зору - це місце, де жителі Черкаської області можуть вільно висловити свою думку стосовно проблем та подій, актуальних для Черкащини.

Роздрукувати        Друкована версія
Катерина Кучугурна, голова обласної організації профспілки працівників державних установ:
– Досі масових звернень щодо звільнень нам не надходило. Останні роки МВФ вимагає скорочення, але в нашій країні кількість управлінського персоналу на душу населення й так невисока.
На думку Катерини Кучугурної, у трудових колективах скорочення відбудеться в основному за рахунок вакансій. Наприклад, у деяких районах у 2014 році фінансування йшло, але по півроку були вакансії голів держадміністрацій. За рахунок зекономлених коштів змогли державним службовцям до їх мізерних зарплат виплачувати хоч якісь премії.
– Вакансії виникають через низьку заробітну плату в державних установах, де плинність кадрів становить понад 30 відсотків, – констатує Катерина Луківна. – Тому, переконана, буде підвищення заробітної плати, бо потрібен грамотний, кваліфікований службовець. Але в районах безробіття, люди тримаються за роботу й цим держава користується. Це неправильно.
А ще багато держслужбовців у квітні пішли на пенсію, яка тоді становила 80% від оплати праці, а потім 70%. Навіть дехто пішов на заслужений відпочинок достроково й не помилився, бо з нового року цей відсоток становить уже 60. І це притому, що від зарплати держслужбовця в Пенсійний фонд відраховують 6%, а в інших – лише 3%.
– До питання скорочення, якщо воно все-таки буде, треба ставитися з розумінням. Відповідно до чинного законодавства, керівник попереджує про майбутнє скорочення за два місяці, – пояснює працівник профспілки. – А за 15 днів до вивільнення на засіданні профкому колективу розглядаються конкретні кандидатури, враховується, чи правильно підійшла адміністрація до скорочення того чи іншого працівника. І часто буває, що керівництво хоче звільнити не ту людину, й профспілка стоїть на захисті працівника. Зауважу, що кожному колективу треба триматися разом і захищати один одного.
Віталій Коваль, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації:
– Уряд поставив завдання оптимізувати процес державного управління, зокрема ліквідувати деякі відомства, скоротити чиновників. Функціональні обов’язки розподіляться між тими службовцями, які залишаться. Адже посади скоротять, а роботи менше не стане. Чітких вказівок щодо терміну скорочення працівників немає. Торік скоротили 10 відсотків службовців, об’єднавши, наприклад, два департаменти в один. Голова облдержадміністрації звернувся з пропозицією до Адміністрації Президента та Кабінету Міністрів України, що ми готові на скорочення за умови збереження фонду заробітної плати.

Віталій Володимирович зазначив, що на заробітну плату держслужбовця, а це приблизно 2 тисячі гривень з усіма надбавками, важко знайти кваліфікований персонал. Але під час цього скорочення, звісно, будуть залишатися найкращі фахівці й їм потрібно встановити гідну зарплату. Хоч у чиновників не фізична робота, але, на переконання пана Коваля, важка. Зранку до ночі робити аналітику, стратегію не кожен погодиться за мізерну оплату.
– Що робити звільненим? Вони отримають усі виплати відповідно до законодавства й зможуть себе реалізувати в будь-якій іншій сфері, – відповів на запитання Віталій Коваль. – Я також 2010-го півроку був безробітнім і отримував допомогу. Без роботи може залишитися будь-хто, але часто люди перекваліфіковуються й працевлаштовуються в інші структури.
Теги: черкаси, черкаська область, чиновники, скорочення, держслужба, держслужбовці, штат


Черкаси наживо

День пухнастих та вусатих. 17 лютого частина Європи відзначаэ День котів. Журналісти познайомили глядачів із колоритними черкаськими чотирилапими.
Після танення снігу деякі черкаські вулиці перетворюються на ставки. На незаасфальтованих ділянках утворюються глибокі ями. Така ситуація виникла й
Поет із Ковалівки ...
Володимир Даник, RSS
Про свято Стрітення ...
Сергій Мошенський, RSS
Пісні чужої війни ...
Владислав Бедринець, RSS
Про кохання від мами ...
Юлія Фомічова, RSS