На Черкащині більше шести тисяч жителів ВІЛ-інфіковані

На Черкащині більше шести тисяч жителів ВІЛ-інфіковані

264 тисячі українців зіштовхнулися з вірусом імунодефіциту людини. Фахівці наголошують, що проблема поширення СНІДу стосується кожного. 17 травня, в День пам’яті померлих від Сніду, вшановують пам’ять людей, які померли від СНІДу, а й привертають увагу суспільства та влади до епідемії ВІЛ/СНІД різними заходами, нагадуючи, що байдужість до проблеми може стати причиною смерті ще багатьох людей. Про це «Нова Доба» дізналася в департаменті охорони здоров’я Черкаської ОДА.

Сьогодні ВООЗ і Об’єднана програма Організації Об’єднаних Націй з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) характеризують ситуацію з поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу в світі як пандемію. Вона має значні демографічні наслідки для всіх країн.

В Україні на початок року кількість офіційно зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції сягнула більше 264 тис осіб, захворіло на СНІД 75,5 тис. Під меднаглядом перебуває майже 138 тисяч ВІЛ-інфікованих і більше 33 тис хворих на СНІД.

Темпи поширення ВІЛ-інфекції на Черкащині зростають. Так, із 1987 по 2015 рік в області офіційно зареєстровано 6 119 ВІЛ-інфікованих, захворіли на СНІД – 1 118 осіб. Померли від СНІДу 904 черкащанина, з них 16 дітей. 85% ВІЛ-інфікованих – особи репродуктивного та працездатного віку, від 25 до 49 років.

Основна причина смертності від СНІДу – пізнє звернення людей до лікаря, і як наслідок – несвоєчасно призначене лікування.
«Рушійною силою» епідемії цього захворювання залишається наркоманія. У 90-х роках із середовища наркозалежних ВІЛ поширився на їхніх статевих партнерів. Це призвело до зростання кількості інфікованих вагітних і народжених ними дітей. Особливістю епідемічного процесу в області є збільшення випадків передачі ВІЛ саме таким шляхом.

За 4 місяці поточного року шляхи передачі ВІЛ-інфекції на Черкащині становлять:

51,1% – статевий шлях зараження;
30,8%% – ін’єкційне споживання наркотиків;
18,1% – від матері до дитини (відсоток дітей, яких народили ВІЛ-інфіковані матері).

КОРИСНІ КОНТАКТИ: Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом.
тел-факс: 64-91-82, 64-92-39, м. Черкаси, вул. Нечуя-Левицького, 22.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x