ПОЛІТИКА


Новина із категорії: Політика, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Золотонісці об’єднуватися не хочуть

Дата: 13-06-2015, 19:29.

Золотонісці об’єднуватися не хочуть Перспективний план об’єднання територіальних громад ухвалили в Луганській області. Водночас для Золотоніської райради ця реформа досі «не на часі». Про це «Новій Добі» повідомляють в Офісі реформ у Черкаській області.

Адміністративно-територіальну реформу та перспективний план об’єднання громад днями обговорювали на Золотоніщині. Питання «Про результати вивчення та обговорення із громадами населених пунктів району питання добровільного об’єднання територіальних громад» розглядали останнім у порядку денному сесії районної ради. Участь у її роботі взяли перший заступник голови обласної ради Наталія Кравцова, а також депутати обласної ради – Олександр Лошков та Іван Костогриз.

– Ми мали можливість поспілкуватися з депутатами районної ради, сільськими головами та жителями сіл Золотоніського району, які прибули на сесію, щоби висловити своє бачення щодо адміністративно-територіальної реформи, – коментує експерт черкаського Офісу реформ Сергій Маслак. – Люди бояться, передовсім, брати на себе відповідальність.

З одного боку, говорять про те, що 4-ма керівниками громад управляти легше, ніж 34-ма сільськими головами (нагадаємо, що в Золотоніському районі планують створити 4 громади, а саме: Гельмязівську, Піщанську, Золотоніську та Вознесенську), а з іншого – пропонують зробити об’єднання недобровільним, а всю повноту відповідальності перекласти на державу.

Озвучені представниками обласної ради та черкаського Офісу реформ переваги цієї реформи й аргументи її необхідності депутати районної ради так і не сприйняли.

– Хоч ми й наголошували на тому, що об’єднання є винятково добровільним, а перспективний план – це лише модель, до якої в будь-який момент можна внести зміни, – зауважує керівник Офісу реформ у Черкаській області Наталія Даньковська. – Проте депутати районної ради ухвалили неаргументоване та необґрунтоване рішення щодо несвоєчасності (з огляду на війну на сході України) проведення адміністративно-територіальної реформи. Хоча в Луганській області, де безпосередньо тривають військові дії, днями якраз і ухвалили перспективний план об’єднання громад.

Тому в черкаському Офісі реформ укотре закликають виважено ставитися до питання об'єднання територіальних громад, не спекулювати ним і не маніпулювати. Натомість усе ретельно вивчати та зважувати.

Теги: черкаси, черкаська область, Золотоніський район, об’єднання територіальних громад, Наталя Кравцова


Черкаси наживо

День пухнастих та вусатих. 17 лютого частина Європи відзначаэ День котів. Журналісти познайомили глядачів із колоритними черкаськими чотирилапими.
Після танення снігу деякі черкаські вулиці перетворюються на ставки. На незаасфальтованих ділянках утворюються глибокі ями. Така ситуація виникла й
Поет із Ковалівки ...
Володимир Даник, RSS
Про свято Стрітення ...
Сергій Мошенський, RSS
Пісні чужої війни ...
Владислав Бедринець, RSS
Про кохання від мами ...
Юлія Фомічова, RSS
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o