ЗДОРОВ'Я


Новина із категорії: Здоров'я, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Травми на городі: як себе вберегти?

Дата: 21-08-2015, 13:21.

Травми на городі: як себе вберегти? Земельні ділянки приносять черкащанам чимало користі, годуючи їх практично цілий рік. Проте вирощені культури потребують нелегкої фізичної праці. Більшість людей вважають, що нічого складного в праці на городі немає. На жаль, це головна помилка. Про те, як правильно працювати на городі, аби не зашкодити здоров’ю, розповів лікар-ортопед-травматолог Віталій Вікторович Григор’єв – завідувач травматологічного пункту Третьої Черкаської міської лікарні швидкої допомоги.

Травми на городі: як себе вберегти?

– Найчастіше до нас люди звертаються з хронічними болями, в основному через перевантаження спини внаслідок тривалого перебування в неправильному положенні. Безперечно, цьому можна запобігти. Роботу, яка виконується в напівзігнутому стані, можна виконувати на стільчику або присівши. Варто використовувати засоби індивідуального захисту: рукавички, окуляри, маски, щитки, наколінники. Треба обирати садово-огородній інвентар з довгими ручками, аби не довелося надто округлювати спину. Головне – не тримати спину зігнутою вниз. Особливо небезпечно піднімати щось важке. Треба присідати з рівною спиною і, не поспішаючи, підніматися. Не поєднуйте підйом вантажів з поворотом тулуба, а головне – не стрибайте з вантажем у руках з драбини, адже тоді збільшується тиск на хребет. Варто пам’ятати, що не можна одразу починати роботу. Необхідно розігріти м’язи шляхом звичайної зарядки. Це найпростіші вправи, відомі кожному зі шкільної фізкультури. Проте саме вони вбережуть від травми й перевантаження, – зазначає Віталій Вікторович.

Інколи люди звертаються з пораненнями на городі сапою, граблями чи іншими інструментами. Тут уже мова йде про контакт із ґрунтом, адже завжди є ризик зараження правцем. Проти цього треба мати щеплення, яке робиться раз на 5 – 10 років, нагадує лікар.

Катерина Сердюк

Теги: черкаси, черкаська область, травми на городі, захист, попередження, здоров’я, спина


Черкаси наживо

Цілющі козацькі води. Вилікувати хвороби шлунка, укріпити імунітет – можна і на Черкащині. Водні процедури – безкоштовні і без черг. А ще – невідомі
Смугасті ягоди уже дедалі частіше з'являються на черкаських ринках, та чи є безпечним такий ранній урожай? Журналісти «ВІККА» вирушили на ринок із
< >
Закордонні марки України ...
Лев Хмельковський, RSS
Повстання охопили Україну ...
Лев Хмельковський, RSS
Автоматика на коліщатах ...
Владислав Бедринець, RSS