ЕКОНОМІКА


Новина із категорії: Новини » Економіка

Роздрукувати        Друкована версія

Один із найстаріших заводів Черкащини

Дата: 16-10-2015, 12:01.

Один із найстаріших заводів Черкащини Мова йде про Селищанський цукровий завод, який побудували на Корсунщині в 1847 році. Звели його князі Лопухіни-Демидови. Тоді на підприємстві працювало 190 осіб і переважала важка ручна праця з 12-годинним робочим днем і оплатою 50 копійок на добу. Обладнання було примітивним: переробка цукрових буряків проводилася вручну (на тертушках), сік віджимався в пресах за допомогою волів, а випарювання й уварку соку проводили у відкритих котлах на великому вогні. Інформує власний кореспондент «Нової Доби».

Звісно, роки Громадянської війни стали руйнівними для цукрової промисловості. Виробництво цукру різко впало, підприємство занедбали. Але в 1922 році розпочалися відновлювальні роботи. А вже виробнича потужність цукрового заводу перед Другою світовою війною була майже вдвічі вищою від потужності дореволюційного періоду. Приміром, у 1938 році добова переробка становила 852 тонни буряків.
У роки війни завод зазнав величезних втрат – біля 4 076 тисяч карбованців. Та робота заводу не припинялася.
З 1962 року розпочинається новий етап у житті заводу: проведено реконструкцію енергетичної бази, підприємство переведено на раціональний вид палива – спалювання мазуту замість вугілля, також ведуться роботи з автоматизації виробничих процесів. Добова переробка буряків – 870 тонн.

Далі (до 1990-го року) постійно проводилися заходи з поліпшення умов праці й відпочинку працюючих. Значна частина коштів скеровується на те, щоб покращити соціально-побутові умови життя працівників заводу. За власні кошти заводу побудовано два багатоповерхових та 23 одноквартирних житлових будинки, дитячий садочок.
Але криза, яка охопила цукрову галузь України в 90-их роках, не оминула й Селищанський цукровий завод. Різко знизилися економічні показники, зменшилася заготівля цукрової сировини, погіршилося матеріально-технічне забезпечення і тривалість виробництва. Підприємство перебувало в стадії банкрутства.

Ситуація змінилась із приходом на завод інвестора – ТОВ «Панда», яке на той час очолював Геннадій Бобов, нині народний депутат. Тож зараз Селищанський цукровий завод – одне з найуспішніших підприємств, що має широку сировинну базу, досконалу схему отримання цукру, сучасне виробниче, технологічне та енергетичне обладнання.
Найбільшої реконструкції підприємство зазнало в ремонтний період 2006 року. На той час добова переробка буряків становила 1 690 тонн, а добовий видо­буток цукру – 189 тонн. При цьому заготівля буряків значно перевищувала потужність підприємства, тому виникла необхідність у збільшенні потужності Селищанського цукрового заводу. На це й були націлені заходи з переоснащення виробництва, внаслідок яких добова переробка буряків та добова переробка цукру збільшилися майже вдвічі. У цей же період поступово проводиться нарощування посівних площ, запрова­джуються заходи з підвищення врожайності та якості цукрового буряка, збільшення об’ємів його заготівлі та виробництва цукру.

Теги: черкаси, черкаська область, завод, цукор, виробництво


Черкаси наживо

17 жовтня до Дня захисника України в Черкасах відбудеться презентація заключного етапу черкаського циклу Всеукраїнського соціального проекту
Черепи в кілька рядів знайшли на городі у жителя Чигирина. Археологи та антропологи називають це унікальною знахідкою. За їхніми словами, це можуьб
«Самотня» мама ...
Юлія Фомічова, RSS
Про книгу «Ретроград» ...
Лев Хмельковський, RSS