ЕКОНОМІКА


Новина із категорії: Економіка, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

На Черкащині запрацював спиртовий завод

Дата: 20-10-2015, 12:05.

На Черкащині запрацював спиртовий завод Одне з найдавніших підприємств спиртової промисловості в Україні відновило роботу. У Косарях, що на Кам’янщині, запрацював спиртовий завод. Він належить до структури державного підприємства «Укрспирт».

Востаннє продукцію на «Косарському спиртовому заводі» випустили чотири роки тому. Відтоді завод простоював. Як каже його нинішній керівник, причини тому економічні та політичні. «Нова Доба» про це дізналася в прес-службі ОДА.
– Я тут працюю з минулого року, – розповідає Станіслав Радченко. – Відразу поставив перед собою завдання: завод має відновити роботу. І спільно нам це вдалося. Я дякую керівництву «Укрспирту» та Мінагрополітики за розуміння й допомогу, а також голові Черкаської ОДА за всіляке сприяння. Юрій Ткаченко, серед іншого, допоміг вирішити низку технічних питань. У тестовому режимі завод працює менше місяця, і ми вже досягли потрібної якості спирту. Показники собівартості теж радують.

На заводі працюють майже 170 робітників. Це не лише жителі Косарів, а й сусідніх сіл. Для місцевого бюджету – це нові надходження.
– Ми справді провели масштабну роботу для запуску цього заводу, – зауважує очільник області Юрій Ткаченко. – Тут маємо й активну позицію керівництва. Хоч підприємство чотири роки не працювало, але вдалося зберегти і колектив, і його належний стан. На українському ринку нині є потреба у спирті. Його зараз переважно возять із заходу країни. А в нас навіть якість краща. На часі модернізація заводу задля збільшення його потужностей і створення додаткових робочих місць.

Увесь спирт, вироблений тут, закуповує «Національна горілчана компанія». Це – стратегічний партнер заводу.
– Наразі на «Косарському спиртовому заводі» вже виробили близько 40 тис. декалітрів спирту, – каже директор департаменту управління виробництвом «Баядера Холдингу», у складі якого перебуває «Національна горілчана компанія», Микола Бабич. – Ми весь цей обсяг придбали. Якість заслуговує на найвищі оцінки. Ми вже навіть випустили продукцію з косарського спирту. Розраховуємо, що завод вийде на свою потужність, а це – 110-120 тис. декалітрів спирту на місяць.
Натепер на «Косарському спиртовому заводі» розробляють подальшу стратегію розвитку.

Теги: черкаси, черкаська область, спиртовий завод, виробництво


Черкаси наживо

17 жовтня до Дня захисника України в Черкасах відбудеться презентація заключного етапу черкаського циклу Всеукраїнського соціального проекту
Черепи в кілька рядів знайшли на городі у жителя Чигирина. Археологи та антропологи називають це унікальною знахідкою. За їхніми словами, це можуьб
«Самотня» мама ...
Юлія Фомічова, RSS
Про книгу «Ретроград» ...
Лев Хмельковський, RSS