Борги по зарплаті на підприємствах області зменшились на 2,7 млн грн

Борги по зарплаті на підприємствах області зменшились на 2,7 млн грн

За останній місяць минулого року борг із виплати заробітної плати на підприємствах області зменшився на 2,7 млн грн. За оперативними даними загальна сума заборгованості на Черкащині становить 23,9 мільйони гривень. Про це йшлося на засіданні обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати та інших соціальних виплат під головуванням заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Сергія Овчаренка. Про це «Нова Доба» дізналася в прес-службі ОДА.

Економічно активні підприємства області станом на 1 січня заборгували своїм робітникам 9,7 млн грн. На державні підприємства припадає 400 тис гривень боргу, на комунальні – 2,5 млн грн та на приватні – майже 7 млн грн. Торік цим підприємствам вдалося погасити заборгованість майже на 700 тисяч гривень.

– Наразі борги із виплати зарплати є у всіх містах обласного значення та 11 районах Черкащини, – говорить директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Руслан Чикало. – Найбільшими боржниками області лишаються Черкаси та Сміла, сума боргу яких становить 7,9 млн грн та 6,8 млн грн відповідно. Крім того, борги є у Черкаського, Уманського та Маньківського районах.

Він відзначив, що з-поміж усіх економічно активних підприємств області Смілянська філія ТОВ «Еліт» заборгувала 3,5 млн грн заробітної плати, ДП «Черкаський облавтодор» з усіма його філіями – 1,5 млн грн, дочірнє підприємство НАК «Надра України» «Центрукргеологія» – 1,4 млн грн, а також КП «Аеропорт-Черкаси» – 1,3 млн грн. Саме ці підприємства мають найбільші борги з виплати заробітної плати. Також проти чотирьох керівників підприємств-боржників, які безпідставно ухилялися від виплати заробітної плати прокуратурою області порушено кримінальні провадження на суму 1,4 млн грн.
Економічно активні підприємства області, у яких є борги перед своїми працівниками, мають індивідуальні графіки погашення заборгованості. Деяким вдалося їх дотриматись і навіть перевиконати. Однак є й ті, хто з тих чи інших причин їх не виконав.
– Відхилення від графіку виплати заборгованої заробітної плати на економічно активних підприємствах становить 3,2 млн грн, з них майже 1,5 млн грн – це борг «Черкаського облавтодору», – зауважив заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Шимчук.

Водночас заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Овчаренко наголосив, що, не зважаючи на позитивну динаміку у цьому напрямку, роботу з погашення заборгованості необхідно активно продовжувати.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x