ЗДОРОВ'Я


Новина із категорії: Здоровим бути модно, Здоров'я, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Здоровим бути – модно! Дисциплінуємо себе у три кроки

Дата: 24-02-2016, 17:01.

Здоровим бути – модно! Дисциплінуємо себе у три кроки «Як ти змогла?» – це питання чую вже майже рік. І завжди відповідаю: «Дисципліна і робота над собою». Це я вихваляюся досягненнями до того, що долучитися до здорового способу життя не складно. П’єш достатньо води, переформатовуєш свій раціон, привчаєш своє тіло до фізичних навантажень, намагаєшся більше відпочивати й менше негативити. Складніше визначити для себе глибину цього поняття, межі власних можливостей, за які слід виходити, і дисциплінувати себе. Так, дисциплінувати. Мотивація до занять спортом, нормального харчування, достатнього відпочинку дає тимчасовий ефект, і зрештою ми знову повертаємося до старих звичок.

Сучасний темп життя постійно збиває нас із ритмів гармонійного існування: стреси, конфлікти, брак часу, шкідлива їжа тощо. Як результат – ми вже навіть просто не замислюємося «А чи я здоровий?», все зводиться до побутового існування. Та я вірю, що кожен маленькими кроками може досягти величезної мети заради свого здоров’я.

Психологія, харчування і спорт – це три складові, щоб бути адекватною, здоровою і красивою людиною. Найперше: навчіться себе любити вже зараз. Це закон самодисципліни №1. Незалежно від того, які мотиви у вас, щоб долучитися до здорового способу життя, – чи схуднути, чи стати здоровішим – просто любіть себе, приймайте свої тіло таким, яке воно вже є і будьте в гармонії із своїми відчуттями. А що може бути найвищим виявом любові до себе, як не бажання зробити своє тіло здоровішим і красивішим? Тому любимо себе ще більше і гайда працювати над собою.

Закон самодисципліни №2. Слідкуйте за тим, що вам кортить з’їсти. На початку свого переформатування харчування я виключила із раціону кетчуп, майонез, хлібобулочні вироби, звичайні макарони, смажену картоплю, алкоголь, різний фаст-фуд, ковбаси з копченостями, солону чи копчену рибу. Також відмовилася від соків та газованих солодких напоїв – це зайвий цукор для організму. Зменшила свої звичні порції. Обов’язково дотримувалась режиму: сніданок, перекус, ситний обід, перекус, легка вечеря.

Простою та ефективною фішкою для цього кроку є ведення щоденника здоров’я. Ручка й блокнот – у поміч, або ж відповідний додаток у смартфоні. Щоденник здоров'я дає змогу контролювати своє харчування (прийоми їжі, кількість води), фізичну активність та її результати, і виховує психологічно – з’являється звичка думати, перед тим, як щось з’їсти, адже ж тоді – це треба записати…

Закон самодисципліни №3. Хочете-не хочете, встигаєте-не встигаєте: потрібно тренуватися. Хача б 15 хвилин на день, хоча б прогулянка пішки або ж замість ліфта ви оберете сходи.

Якось три троки тому, під час чергового мого намагання стати здоровою, красивою і, від правди не втечеш, худенькою, мене вразила моя фітнес-тренер. «Я не думаю йти мені на тренування чи ні, я просто йду. Я не питаю себе болить у мене щось чи я втомилася, я просто йду на тренування. Це як невід’ємний елемент мого щоденного розкладу», сказала вона. Відтоді і донині ці слова стали для мене показником дисципліни і розуміння здорового способу життя. До крайнощів – пропустити тренування для мене із розряду смертного гріха. І раптом це трапляється, я по повній відпрацьовую це вдома, або ж на наступному занятті.

Немає часу на тренування? Не біда: 15 присідань, 15 відтискань від підлоги, 15 разів вправи на прес. Згадую чудову статтю, яку від часу до часу перечитую і раджу усім «Чому дисципліна важливіша, ніж мотивація?». Вона і про спорт, і про особливості роботи нашого мозку – дуже корисне чтиво. А ще у ній гарно написано про тренування: «Щоб почати тренуватися, не обов’язково мати атлетичну форму. Навпаки – ми тренуємося, щоб цієї форми досягти». Варто лише пам’ятати, що ця форма у кожного своя і не ганятися за примарними стандартами.
Будьте здоровими, будьте модними!

Анна Крутіхіна

Теги: черкаси, черкаська область, здоров’я, здоровий спосіб життя, дисципліна, мотивація, харчування, тренування, психологія, вправи


Черкаси наживо

День пухнастих та вусатих. 17 лютого частина Європи відзначаэ День котів. Журналісти познайомили глядачів із колоритними черкаськими чотирилапими.
Після танення снігу деякі черкаські вулиці перетворюються на ставки. На незаасфальтованих ділянках утворюються глибокі ями. Така ситуація виникла й
Поет із Ковалівки ...
Володимир Даник, RSS
Про свято Стрітення ...
Сергій Мошенський, RSS
Пісні чужої війни ...
Владислав Бедринець, RSS
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o