Новина із категорії: Ірина Семенова, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Життя на колесах, або Жіночий погляд на авто

Життя на колесах, або Жіночий погляд на авто
Ірина Семенова, RSS
Дата: 7-03-2016, 15:18.
Чоловіки стверджують, що жінка за кермом – це мавпа з гранатою, а жінки з цим постійно сперечаються. Але не відразу будуються міста, не за один день Бог створив світ, тож і жінці, щоб навчитися усіх автомобільних примудростей, інколи потрібно трошечки більше часу, ніж чоловікові.

Так було з моєю мамою. Сівши за руль після 40-ка вона понад усе мала величезне бажання – стати водієм. Гнати по пустих вулицях нічного міста (чесно кажучи в невеличкому районному центрі вони і вдень не дуже людні та заповнені транспортом) і відчувати свободу... Жіночий автомобілізм – справа невиліковна. Мама закохалася в наші потримані «Жигулі» шостої моделі, як тільки вони вперше з’явилися на подвір’ї. Машину любовно називали «Валя», бо пофарбована вона була синьою фарбою «Валентина».

Дитячі спогади про те, як у нас з’явилася машина віддають теплом: літо, ми з сестрою у бабці в селі, через кілька днів збираємось додому, до райцентру, як завжди – автобусом. І тут несподівано приїжджають батьки на машині і виявляється, що вона – наша! Потім була мить найвищої радості і гордості бабусі, коли зять возив її по селу на машині. Згодом, через кілька років, мамині водійські курси, комп’ютерні тести, правила... І ось – права вже на руках. Лишилося зовсім трошки – навчитися правильно паркуватися і виїжджати з двору.

Я пам’ятаю цей день, як сьогодні. Я поверталася додому з обласної олімпіади з української мови. Поселили нас у холоднющому гуртожитку, годували жахливо, тож вихідні видалися... так собі. Поверталася я голодна й змерзла і мріяла лише про гарячий душ, смачну вечерю і теплу постіль. Але... з воріт уже виїжджала мама. Тато, перед тим поїхав у відрядження і навісив на ворота гаражу величезний замок. Але хіба б то була жінка, якби вона не знайшла ключі? Дзеркало вже було погнуте при виїзді з гаража, але мама мужньо сказала: «Сідай поряд, будеш штурманом». І ми поїхали. І незважаючи на фрази: «Куди повернемо, туди й поїдемо. Вийди, подивися, чи не їдуть там машини. Заскакуй, щоб я не гальмувала» – із завданням купити курку в магазині за кілька кілометрів від нашого дому й благополучно без втрат повернутися до дому – ми впоралися на відмінно.
А потім у мами було ще багато років практики і за весь цей час – тьху-тьху-тьху – жодного ДТП і жодного штрафу від ДАІвців.

А позаминулого року перед самим новоріччям я потрапила в щелепно-лицеве відділення обласної лікарні з зубом мудрості, який необхідно було оперувати, і з невеселою перспективою зустріти Новий Рік у лікарняних стінах.
Але мене врятувала... моя безстрашна мама. Переборовши у собі страхи світлофорів і наводнених автівками Черкас, вона сіла за кермо і приїхала забрати мене з лікарні додому, практично під ялинку. Тато був штурманом, але за кермо сісти не міг – перед цим святкували корпоратив. І я, з розпухщою щокою, вся обмотана платками і шарфами щасливо заснула на задньому сидінні.
– Як мені довіряє Іра, – пишалася мама по приїзду, – всю дорогу додому проспала...

Теги: черкаси, черкаська область, авто, водійські права, жінка, дорога

Черкаси наживо

У Черкаській області зареєстровано 11 випадків захворювання на кір. У місті Черкаси жодного випадку поки не зафіксовано.
На виставці будуть представлені екземпляри весільного вбрання середини та кінця двадцятого століття. Ініціаторами виступили черкащанки Наталія та
Настав Новий рік... ...
Анна Григорович, RSS
Блог – як явище… ...
Володимир Даник, RSS
Про Марину Сосюру ...
Лев Хмельковський, RSS
Михайло Сирота розповідав ...
Лев Хмельковський, RSS