ПОЛІТИКА


Новина із категорії: Політика, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Міністр охорони здоров’я провів робочу нараду у Каневі

Дата: 16-03-2016, 15:11.

Міністр охорони здоров’я провів робочу нараду у Каневі Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі спільно з керівництвом Черкащини зустрівся сьогодні у Каневі з головами районних державних адміністрацій та головними лікарями області, в ході чого було обговорено актуальні проблеми галузі. Про це «Нова Доба» дізналася із сайту «Kanos».

Робоча нарада урядовця з місцевими чиновниками та лікарями розпочалася із традиційного покладання квітів до могили Тараса Шевченка.

Розпочинаючи робочу зустріч, Олександр Квіташвілі розповів про напрямки запланованих реформ, зокрема: страхову медицину, мотивацію лікарів та підвищення відповідальності населення за свій стан здоров'я, а також не оминув увагою проблеми, які зустрічаються на шляху проведення реформ.

За словами міністра, кінцевою метою реформ у медичній галузі є наближення надання послуг до людей та покращення їх якості. Урядовець відзначив: необхідно змінити принцип фінансування, запровадивши оплату за надання послуг, а не за «ліжко-місце».

Присутній на зустрічі черкаський губернатор Юрій Ткаченко зауважив про те, що саме на Черкащині з’явилося перше територіальне об’єднання громад, тому саме на його прикладі мають вирішуватися проблеми галузевого реформування.

У відповідь голова першої об’єднаної територіальної громади на Черкащині Володимир Міцук повідомив гостям, із якими перешкодами вони зустрілися на шляху реформ. За його словами, проблемою виявилося отримання ліцензії на медичну практику для нового закладу та установлення принципів фінансування.

У межах виступу Міцука гості зустрічі обговорили необхідність створення у кожному територіальному об’єднанні Центру первинної медико-санітарної допомоги. На прикладі Білозірської громади Юрій Ткаченко пояснив, що недоцільно формувати ЦПМСД у кожному об’єднанні.

Губернатор аргументував свою думку тим, що на 10 тисяч населення, які є у територіальному об’єднанні, за нормативами, необхідні 6 лікарів та по 2 медсестри на кожного лікаря. Тож у такому випадку немає необхідності створювати окремо Центр: достатньо буде ФАПу або амбулаторії.

Також на прикладі амбулаторії, яка діє у межах новоствореної об’єднаної територіальної одиниці, чиновники розповіли про фінансування, яке на рік станвоить 2 млн.грн. на первинну медицину, із яких приблизно 85% коштів йде на виплату заробітних плат, 8 % - на плату за енергоносії та 7% - на придбання медикаментів.

У ході наради виступив і головний лікар «Черкаського обласного онкологічного диспансеру», який повідомив про супровід онкохворих на місцях, що має здійснюватись протягом 5-ти років після лікування. За його словами, наразі в області перебуває на обліку близько 35 тисяч онкохворих, із них приблизно 70 % – пенсіонери.

Також лікар повідомив, що однією із важливих проблем є підвищення відповідальності пацієнтів за стан власного здоров’я, адже у нашій країні досі поширений стереотип, що звертатися у лікувальний заклад необхідно лише у разі крайньої необхідності, а до хворих лікарі мають приходити самі.

Також міністр охорони здоров’я підкреслив, що в Україні необхідно брати приклади із успішної практики реформування інших країн, яка свідчить, що без мотивації лікарів якісно здійснити реформи неможливо. Для прикладу він навів досвід реалізації медичної реформи у Грузії, Хорватії та інших країнах.

У підсумку тривалого обговорення, присутній на робочій нараді голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець зауважив, що необхідно розробити чітку карту досягнення результату, яка містила б зміни у нормативно-правовій базі, роз’яснення щодо фінансування та адміністрування медичних закладів в умовах децентралізації.

Завершуючи нараду, гості зауважили, що саме держава має розробити механізм, стратегію та поетапний план реалізації медичної реформи з чіткими вказівками та «спустити» її на місця.

Очільник Черкащини Юрій Ткаченко відзначив, що необхідно зібрати всі пропозиції щодо реформування медичної галузі на прикладі черкаського досвіду об’єднання територіальних громад та направити їх у міністерство охорони здоров’я задля ефективного втілення на практиці.

Теги: черкаси, черкаська область, Міністр охорони здоров'я, Квіташвілі, нарада, Канів


Черкаси наживо

Цілющі козацькі води. Вилікувати хвороби шлунка, укріпити імунітет – можна і на Черкащині. Водні процедури – безкоштовні і без черг. А ще – невідомі
Смугасті ягоди уже дедалі частіше з'являються на черкаських ринках, та чи є безпечним такий ранній урожай? Журналісти «ВІККА» вирушили на ринок із
< >
Закордонні марки України ...
Лев Хмельковський, RSS
Повстання охопили Україну ...
Лев Хмельковський, RSS
Автоматика на коліщатах ...
Владислав Бедринець, RSS