БЛОГИ


Новина із категорії: Валентин Лазуренко, RSS

Роздрукувати        Друкована версія
Обов’язковим елементом усіх річних обрядодійств, символом відродження творчих сил природи, які просинаються з поворотом Сонця із зими на літо, в українській міфології є – солома.

Перша солома нового врожаю була ритуальною підстилкою в обряді Маковія. Сніп-рай з необмолоченим зерном (уособлення духа врожаю), що його збирали наприкінці жнив, фігурував у різдвяному циклі. Цей сніп обмолочували лише навесні під час вшанування Ярила, і його зерном справляли ритуальне засівання ниви.

А в купальському обряді той обмолочений сніп уособлював Марену. Разом із спалюванням Марени й соломи в ритуальному вогнищі спалювали старий сільськогосподарський реманент, чим одночасно складали подяку минулорічному врожаєві й очищалися для нового врожаю.

Теги: черкаси, черкаська область, солома, українська міфологія, символ, відродження

Черкаси наживо

Цілющі козацькі води. Вилікувати хвороби шлунка, укріпити імунітет – можна і на Черкащині. Водні процедури – безкоштовні і без черг. А ще – невідомі
Смугасті ягоди уже дедалі частіше з'являються на черкаських ринках, та чи є безпечним такий ранній урожай? Журналісти «ВІККА» вирушили на ринок із
< >
Закордонні марки України ...
Лев Хмельковський, RSS
Повстання охопили Україну ...
Лев Хмельковський, RSS
Автоматика на коліщатах ...
Владислав Бедринець, RSS