БЛОГИ


Новина із категорії: Валентин Лазуренко, RSS

Роздрукувати        Друкована версія
Обов’язковим елементом усіх річних обрядодійств, символом відродження творчих сил природи, які просинаються з поворотом Сонця із зими на літо, в українській міфології є – солома.

Перша солома нового врожаю була ритуальною підстилкою в обряді Маковія. Сніп-рай з необмолоченим зерном (уособлення духа врожаю), що його збирали наприкінці жнив, фігурував у різдвяному циклі. Цей сніп обмолочували лише навесні під час вшанування Ярила, і його зерном справляли ритуальне засівання ниви.

А в купальському обряді той обмолочений сніп уособлював Марену. Разом із спалюванням Марени й соломи в ритуальному вогнищі спалювали старий сільськогосподарський реманент, чим одночасно складали подяку минулорічному врожаєві й очищалися для нового врожаю.

Теги: черкаси, черкаська область, солома, українська міфологія, символ, відродження

Черкаси наживо

Трійко здорових малюків нещодавно народила черкащанка в обласному перинатальному центрі. Двоє хлопчиків та дівчинка-крихітка зявилися на світ
Антоніо Коррейя закінчив роботу над першим стінописом у Черкасах. За тиждень на тлі школи №15 португалець намалював ластівок, які обминають стовпи.
< >
Без планів на літо ...
Юлія Вовкодав, RSS
Все минеться ...
Анна Крутіхіна, RSS
Прощай ...
Лев Хмельковський, RSS
Люди, як кораблі ...
Ірина Семенова, RSS