Фестиваль «Кобзар єднає Україну» назвав переможців

Фестиваль «Кобзар єднає Україну» назвав переможців

У Черкасах завершився Всеукраїнський фестиваль телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну», який вже вдруге проходив на теренах Черкащини та був присвячений 202-й річниці з дня народження Тараса Шевченка. «Нова Доба» про це дізналася в управлінні культури та комунікацій з громадськістю ЧОДА.

Фестиваль відбувся на базі Черкаської філії Національної телекомпанії України і став творчим оглядом радіо- і телевізійних робіт журналістів зі всіх регіонів України. Загалом було розглянуто понад 80 теле- та близько 40 радіоробіт, що були представлені у восьми номінаціях. Так, відзначено майже три десятки учасників фестивалю.
Найкращою з робіт журі визнало фільм з Луганщини «Боротьба за Щастя» про війну на Сході України. Луганчани і здобули Гран-прі Всеукраїнського фестивалю. А кришталевий символ фестивалю «Кобзар єднає Україну» за радіопрограму цьогоріч повезуть на Полтавщину. Не залишилися без нагород і представники приймаючої сторони – «Черкаської регіональної дирекції». Журі відзначило високу професійність авторів 4 телепрогам, одна з яких стала переможцем у номінації. А радіожурналісти посіли перші місця в усіх представлених номінаціях.

У перервах між конкурсними баталіями, учасники фестивалю відвідували історико-культурні заходи та місця Черкащини, зокрема Канівщину та Чигиринщину, які вразили їх свободолюбивим духом і вірою українців.
– Найбільше мені сподобалося, що, не дивлячись на всі тяжкості, українці залишаються вірними українським традиціям і мають велику віру у бога … у нас атеїстичне громадство і мені дуже сподобалося в Україні божий дух, – відзначив член ради «Білоруської асоціації журналістів» Борис Горецький.
Своєю величністю і особливою енергетикою зустрів учасників фестивалю Холодний Яр. Учасники фестивалю побували в церкві Петра Калнишевського і біля тисячолітнього дуба Максима Залізняка. Особливо сподобались гостям розваги в дусі старовинних українських традицій: плетіння вінків, виготовлення ляльки-мотанки та хороводи.

Приємно усвідомлювати, що учасники фестивалю повезуть у різні куточки України малу батьківщину Тараса Шевченка, який у минулому заряджав духом волі і свободи наших прадідів, і робитиме це зараз для сучасного покоління, – зазначив начальник управління культури та взаємозв’язків з громадськістю ОДА Олег Островський. – Подібні заходи та фестивалі мають стати постійним явищем для Черкащини, адже вони сприятимуть утвердженню громадянського суспільства та патріотизму, особливо у підростаючого покоління, сприятимуть вивченню та осмисленню духовних заповітів Кобзаря. Це і є те нематеріальне багатство нашої нації, яке потрібно берегти та популяризувати.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x