КУЛЬТУРА. ОСВІТА


Новина із категорії: Культура. Освіта, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Черкащанам представили тисячолітній посуд

Дата: 15-06-2016, 18:14.

Черкащанам представили тисячолітній посуд «Глина. Вогонь. Історія» - під такою назвою стартувала перша виставка Черкаського міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини, присвячена історії кераміки. За основу експозиції музейники взяли історію давнього керамічного ремесла, починаючи від найдавніших її зразків 6-4 тисячоліття до нашої ери і до початку 20 століття.

- Найдавніші стародавні посудини в експозиції датуються епохою неоліту – це новий кам’яний вік від 6-4 тисячоліття до нашої ери, - розповідає завідувачка археологічного відділу музею Середньої Наддніпрянщини Сиволап Лариса Григорівна. – У виставці представлено багато давніх прикрас: і зубчастий штамп, і насічки, і різні поєднання композицій.

Музейникам є чим здивувати відвідувачів виставки. До уваги містян представлено також унікальний експонат – зірочку-підвіску трипільської епохи. Такого типу підвіску було вперше знайдено на трипільському поселенні у селі Сухини. Вважають, що в давнину цю річ використовували як прикрасу, а, можливо – це найдавніша новорічна іграшка на теренах Європи, якій щонайменше 5 тисяч років.

«Керамічна» виставка – спільний проект Черкаського міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини та обласного краєзнавчого музею. Експозиція «Глина. Вогонь. Історія» діятиме в обласному краєзнавчому музеї (Черкаси, вул. Слави 1) протягом місяця.

Теги: черкаси, черкаська область, музей, Середня Наддніпрянщина, трипілля, унікальні знахідки, кераміка, посуд


Черкаси наживо

Напередодні дівчинку доправили на ґвинтокрилі з районної лікарні до Черкас. Її побив рідний батько. Мати розповіла, що пішла в магазин, дитина почала
У Черкасах власники собак породи хаскі розважають дітей катанням на собачій упряжці. Діти в захваті, веселіше від того і господарям собак та їхнім
Їй так хотілося кохання… ...
Сергій і Ольга Зінченки, RSS
Отруту готували у Шиханах ...
Лев Хмельковський, RSS
Ходити по склу ...
Анна Сакун, RSS
Про щастя ...
Анна Сакун, RSS
Згадка про Сонце ...
Анна Сакун, RSS