Новина із категорії: Спецтеми » День редакції

Роздрукувати        Друкована версія

Уся історія Благодатного вміщена у шкільному музеї

Дата: 18-06-2016, 18:02.

Уся історія Благодатного вміщена у шкільному музеї Народний музей «Пам’ять», майже двогектарний дендропарк, переможці обласних та районних олімпіад – і не лише цим славиться школа в селі Благодатне. Знедавна навчальний заклад носить ім’я повного кавалера орденів Слави, колишнього випускника Григорія Пантелеймоновича Берези, який загинув при визволенні Калінінграда. Він був стрільцем бомбардувальника й загинув при падінні літака в озеро. Коли через багато років після війни водоймище чистили, там знайшли останки літака й із капсули визначили, що саме там загинув наш земляк. За ініціативи колишнього директора школи Григорія Михайловича Голиша було направлено подання й школу пере­йменували. До слова, у шкільному музеї зберігається кулемет, який зняли з затопленого літака.

У навчальному закладі діє народний музей «Пам’ять», який складається з чотирьох залів: музей села, музей школи, кімната народознавства й музей рушника, який відкрили до 150-річчя навчального закладу. На території є величезний дендропарк, який займає 1,8 га площі, тому під час літньої практики учні середньої і старшої ланок займаються його впорядкуванням.

Уся історія Благодатного вміщена у шкільному музеї– Зараз у школі навчається приблизно 267 учнів і працює 29 учителів. Цього року випустили 15 школярів, серед них – один медаліст. До речі, цей учень – Павло Вовчановський – за роки навчання став призером 16 обласних олімпіад із природничих і точних наук, – розповідає директор школи Микола Васильович Саєнко.

Уся історія Благодатного вміщена у шкільному музеї Уся історія Благодатного вміщена у шкільному музеї Крім уроків за програмою, у школі діє багато гуртків, де навчають інформаційним технологіям, виготовленню сувенірів, стрільбі з лука, греко-римській боротьбі, футболу, волейболу, вокалу. Тому й школа славиться своїми вихованцями, адже щороку мають велику кількість перемог у різних конкурсах та олімпіадах. Нинішнього навчального року шкільна скарбничка поповнилася 23 нагородами за перемоги в районних олімпіадах та 5 – в обласних.

Не залишається школа й осторонь подій, які відбуваються в нашій державі. Учителі, учні та батьки намагаються допомагати нашим захисникам, воїнам АТО. Тому тут час від часу проводять благодійні акції. Організовували в школі ярмарок, на якому діти продавали випічку, солодощі, зроблені власними руками, а виручені кошти передали солдатам.

Уся історія Благодатного вміщена у шкільному музеї
Уся історія Благодатного вміщена у шкільному музеї Народний музей «Пам’ять» – неабияка гордість школи, він діє з 1993 року. Невеличку екскурсію для «Нової Доби» провела учитель історії Раїса Михайлівна Дорош.

– У музеї представлено понад 1 400 експонатів, але ще багато знаходиться в архівах. Є серед експонатів і унікальні, наприклад, зуб мамонта, неолітичні знаряддя праці, знайдені на території села та на теренах водосховища, наконечники стріл, горловина амфори та багато інших цікавенних знахідок, – розповідає Раїса Михайлівна.

Зал історії школи поділений на відділи, починаючи з 1861 року, коли була створена земська школа. У цій кімнаті зберігаються церковні книги, за якими колись навчалися, квитанція для виклику батьків, копія журнал «вогняного випуску»: тих випускників, які пішли на фронт. У цьому ж журналі відмічено, хто загинув на фронті.

– Щороку, коли відбувається зустріч випускників, вони не оминають шкільний музей – кожне з поколінь з приємністю згадує шкільні роки, адже в музеї розміщені фотографії учнів різних років до сьогодення, – ділиться Раїса Дорош.

Окремий стенд у музейній кімнаті відведено видатним випускникам, яких доволі багато. Два члени спілки письменників, більше 20 науковців у різних галузях, спортсмени, культурні діячі.

Наступний зал – це музей рушника. Ідея його створення належить колишньому заступнику директора з навчально-виховної роботи Галині Федорівні Фесенко. Експонати для нього збирали серед жителів Благодатного, є вироби й з інших регіонів України, які були привезені, коли люди переселялися в село. Рушники розміщені від найдавніших до вишитих сьогодні. До речі, в Благодатному є своя майстриня-вишивальниця Любов Колібабчук, яка допомагала створювати орнамент Золотоніщини на рушникові до 60-річчя Черкаської області.

Особливістю музею є кімната народознавства, яка оформлена у вигляді світлиці. Там і піч, і колиска, старовинний посуд, одяг. Потрапивши туди, відразу поринаєш в атмосферу давніх часів.

Величезну територію біля школи займає дендропарк, справжня родзинка навчального закладу і доволі мальовниче місце. З ранньої весни й до пізньої осені тут зеленіють дерева й цвітуть квіти. Найрідкіснішою рослиною є магнолія, яка квітувала й цього року.
– Було взагалі шість дерев, але з них вижили лише три. Одну магнолію знищили вандали, а інші дві – просто не пережили великих морозів, – розповідає директор школи.

За словами Миколи Васильовича, діти люблять гуляти в дендропарку, приводити сюди гостей, фотографуватися, навіть призначають побачення.

Олеся Зінченко

Теги: черкаси, черкаська область, шкільний музей, Благодатне, Чапаєвка, школа


Черкаси наживо

На Черкащині школярі на уроках трудового навчання шиють одяг та постільну білизну для вихованців сиротинця. Учні самі вигадують дизайн, кроять та
На Відкритому Європейському чемпіонаті з робототехніки (Дебрецен, Угорщина) черкаська команда «Kiborgs.UA» (учні міської гімназії №9) увійшла в
Місто без нас ...
Борис Юхно, RSS
Обласне... Імені Симоненка! ...
Володимир Даник, RSS
Повернення ...
Юлія Фомічова, RSS