КУЛЬТУРА. ОСВІТА


Новина із категорії: Культура. Освіта, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Майстриня з Монастирищини презентувала свої картини з соломи

Дата: 11-07-2016, 16:19.

Майстриня з Монастирищини презентувала свої картини з соломи У Черкаському обласному краєзнавчому музеї вперше презентувала свої роботи Ірини Шевчук з Монастирища. Займається майстриня виготовленням картин з соломи. Використовує вона матеріали лише природних кольорів, без додавання будь-яких барвників. На картини в основному йде житня соломка, але є роботи з ячмінної, житньої соломи чи з вівса. Для майбутніх картин пані Ірина вже заготовила й гречану солому, адже та має інший відтінок. Майстриня зізнається, що соломку не висвітлює й не підфарбовує, бо вважає, що в природі є дуже великий спектр кольорів. Повідомляє власний кореспондент «Нової Доби».

Майстриня з Монастирищини презентувала свої картини з соломи

– Це така робота, яка дуже захоплює, коли починаєш виготовляти якусь деталь, відразу хочеться побачити як виглядатиме наступна, захоплює настільки, що працюєш цілодобово, – ділиться Ірина Шевчук.
Сюжети підбирає ті, які найближчі серцю. Тому в її творах переважає патріотична тематика.

– Дуже захопили мене розповіді про козака Мамая, адже в школі мало розповідали про козацькі часи, уже досить у дорослому віці почала черпати інформацію про них. Мене це надзвичайно захопило й я почала малювати їхні портери в різних варіаціях, – розповідає майстриня.

А займатися таким хобі жінка почала вже під час другої декретної відпустки. Згадала всі тонкощі цієї справи, яким навчала вчителька в школі. По суті, за словами майстрині, картини виготовляла їхня наставниця, а вони допомагали виготовляти деталі. Відтоді Ірина захопилась цією справою, але свої роботи почала створювати уже будучи дорослою.
Зараз майстриня намагається ускладнювати вишивку, використовувати складніші деталі.
Поряд з картинами в холі краєзнавчого музею розміщена й колекція народних скринь характерних для Середньої Наддніпрянщини. За словами заввідділу етнографії Вікторії Наумчук, таким чином у цій виставці своєрідно поєднано традиції і сучасність.

Теги: черкаси, черкаська область, майстриня, Монастрище, картини з соломи, краєзнавчий музей


Черкаси наживо

День пухнастих та вусатих. 17 лютого частина Європи відзначаэ День котів. Журналісти познайомили глядачів із колоритними черкаськими чотирилапими.
Після танення снігу деякі черкаські вулиці перетворюються на ставки. На незаасфальтованих ділянках утворюються глибокі ями. Така ситуація виникла й
Поет із Ковалівки ...
Володимир Даник, RSS
Про свято Стрітення ...
Сергій Мошенський, RSS
Пісні чужої війни ...
Владислав Бедринець, RSS
Про кохання від мами ...
Юлія Фомічова, RSS