Як учасникам бойових дій отримати пільги на безкоштовний проїзд

Як учасникам бойових дій отримати пільги на безкоштовний проїзд

Статтями 12-13 Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їхнього соціального захисту» передбачено пільги на безкоштовний проїзд для учасників бойових дій, інвалідів війни та осіб, які їх супроводжують, інвалідів війни 1 групи.

Зокрема:
1. Безкоштовний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним видами транспорту приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.
2. Безкоштовний проїзд один раз на два роки (туди й назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним видами транспорту, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди й назад) вказаними видами транспорту з 50-відсотковою знижкою (для учасників бойових дій).
3. Безкоштовний проїзд залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним видами транспорту, незалежно від наявності залізничного сполучення: для інвалідів І і ІІ груп – туди й назад
1 раз на рік, для інвалідів ІІІ гр. – туди й назад 1 раз на
2 роки або туди й назад 1 раз/рік з 50%-ю знижкою.
4. Безкоштовний проїзд залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним видами транспорту, незалежно від наявності залізничного сполучення: особам, які супроводжують інваліда війни 1 групи, – 1 раз/рік з 50%-ю знижкою. З 1 жовтня по 15 травня – 50% знижка на необмежену кількість поїздок.

Ст. 14, п.4 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачено 50% знижки при користуванні міжміськими видами транспорту.
Порядок отримання пільги на безкоштовний проїзд
Міжміський та/або приміський транспорт
Безкоштовний проїзд надається на підставі посвідчення. При вході в транспорт пред’явіть водію/ контролеру посвідчення УБД/ інваліда війни.
Залізничний, водний, повітряний або міжміський автомобільний транспорт
Квитки можна отримати в обмін на проїзні талони, які видаються разом із посвідченням УБД/інваліда війни відповідними органами.
Міжміський та/або приміський транспорт
Особи, що користуються пільгами, звертаються у квиткову касу автостанції для внесення відповідної позначки до касової відомості та отримання квитка на пільговий проїзд.
Транспортний збір наявність посвідчення УБД/інваліда війни не звільняє від сплати транспортного збору (у середньому 5 грн, залежно від перевізника).

Що потрібно робити при відмові у наданні пільгового перевезення:
✓ Уточнити назву та контактні дані перевізника, ПІБ водія. Записати номер транспортного засобу, дату, час і маршрут, на якому була отримана відмова.
✓ Зафіксувати відмову на відеокамеру, телефон, фотоапарат (у разі можливості).
✓ Зв’язатися з перевізником та надати інформацію про порушення законодавства водієм.
✓ Викликати правоохоронні органи для складення протоколу про адміністративне правопорушення.
✓ Написати заяви до Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті (Укртрансінспекція), до органу місцевого самоврядування, прокуратури про порушення перевізником законодавства.

ВАЖЛИВО: Перевізник надає право безкоштовного проїзду на підставі договору, укладеного з органами місцевої влади про компенсацію в разі надання пільгового проїзду. Це означає, що перевізник отримує компенсацію за те, що перевозить пільговика. Обмежень щодо кількості пільгових місць у транспорті чи протягом одного маршруту законодавством не передбачено.

Для отримання допомоги стосовно оформлення заяв чи скарг на перевізників можна звернутися до приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини за адресою: м. Черкаси, вул. Смілянська, 23, оф. 42. Контактний телефон: (096) 390-16-56.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x