ЗАПИТУЙТЕ У ЕКСПЕРТАНовина із категорії: RSS, Запитуйте у експерта

Роздрукувати        Друкована версія

З 1 серпня 2016 року знижено ставки акцизу на вживані авто

Дата: 3-08-2016, 16:39.

З 1 серпня 2016 року знижено ставки акцизу на вживані авто Державна податкова інспекція у м. Черкасах доводить до відома громадян, що з 1 серпня 2016 року набрав чинності Закон України № 1389 від 31 травня 2016 року, відповідно до якого тимчасово, до 31 грудня 2018 року, встановлені знижені ставки акцизного податку на легкові автомобілі, що використовувались.

Закон передбачає, що пільгові умови ввезення автомобілів поширюються на осіб, які ввозять для власного використання або в інтересах інших осіб за договорами купівлі-продажу, поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, іншими господарськими та цивільно-правовими договорами або за рішенням суду, не більше одного автомобіля на рік,

При цьому протягом періоду дії Закону (до 31 грудня 2018 року) можливе ввезення на пільгових умовах не більше трьох автомобілів на одну особу.
У разі відчуження (зокрема перепродажу) протягом 365 днів з дня реєстрації транспортних засобів, при ввезенні яких були застосовані знижені ставки акцизного податку, платник податків буде зобов'язаний сплатити акцизний податок за стандартними (підвищеними) ставками, передбаченими Податковим кодексом України.
Знижені ставки акцизного податку не будуть застосовуватись:
- для легкових автомобілів, якщо вони мають походження з РФ або ввозяться з території РФ або з окупованої території України;
- вироблені до 1 січня 2010 року;
- ввозяться на митну територію України в кількості більше одного легкового автомобіля протягом календарного року.
-
Знижено ставки акцизного податку від 2 до 28 разів на бензинові та дизельні легкові автомобілі, моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей. Конкретні ставки акцизу залежать від виду транспортного засобу та потужності його двигуна.
Так, акциз на машини з об’ємом бензинового двигуна до 1 л тепер складе 0,102 євро за 1 куб. см (до цього розмір ставки був 1,094 євро). Різниця майже в 11 разів.
На практиці це виглядатиме наступним чином. Приміром, якщо раніше ставка акцизу на Ford Focus 2012 року з двигуном 1,6 л становила 2,628 тис. євро, то тепер – 441,6 євро. Для розмитнення більш потужного авто – 2,4 л Mitsubishi Outlander 2013 року – раніше потрібно було сплатити 5,311 тис. євро, а з 1 серпня – 662,4 євро.

Теги: черкаси, черкаська область, ставки, акциз, податки, вживані авто, ДПІ


Черкаси наживо

Замість лімузинів, високих підборів та краваток – віз, вишиванки та плахти. На Черкащині взялися за відродження місцевих весільних традицій. Інформує
Більше місяця минуло після жахливого буревію, що пронісся Черкащиною. Тоді найбільше постраждали райони лівобережжя, зокрема Золотоноша. Не обійшлося
< >
На виставці ...
Олексій Юрін, RSS
Отож – почнемо?! ...
Володимир Даник, RSS