КУЛЬТУРА. ОСВІТА


Новина із категорії: Культура. Освіта, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Виставку грошей представили в історичному музеї Корсунь-Шевченківського

Дата: 19-08-2016, 17:31.

Виставку грошей представили в історичному  музеї Корсунь-Шевченківського Унікальну виставку грошових знаків, котрі були в обігу на території Корсунь-Шевченківського району від давніх до новітніх часів, можна побачити в історичному музеї Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника. Вона відкрита з нагоди двох важливих дат у житті України: 25-річчя Незалежності та 20-річчя введення української гривні.

Виставку грошей представили в історичному  музеї Корсунь-Шевченківського Завідувач історичного музею кандидат історичних наук Станіслав Степенькін розповів:
– У фондах заповідника є чимало монет і банкнотів різних історичних періодів. Одні знайдені у скарбах при археологічних дослідженнях території району, інші передані музеєві жителями міста та сіл. Виникла потреба показати їх людям, адже гроші – важливі свідки історії.

Найстаріші грошові знаки – це римські монети другого століття, срібні та мідні. Вони свідчать про те, наскільки жвавим ще в ті часи було життя у нашому краї. Знайдені монети в різних скарбах на території району. Маємо також польські шеляги, півтораки, російські копійки.

Значна за обсягом колекція банкнот російської імперії та республіки кінця 19- початку 20 століть.

Тоді ж, у 1918-1919 роках, зʼявились перші українські паперові грошові знаки – карбованці та гривні. Далі – радянські купюри та монети різних періодів історії. Виставлені також купюри і монети нацистської Німеччини, банкноти-карбованці, надруковані в Рівному для рейхскомісаріату України під час Другої світової війни.

Новітню українську історію характеризують паперові купоно-карбованці 1992-96 років та гривні різного номіналу, серед яких і ювілейні монети, випущені з нагоди різних історичних подій.

Виставка викликала у відвідувачів заповідника велику зацікавленість.

Людмила Моренко

Теги: черкаси, черкаська область, гроші, гривні, виставка, історія, банкноти, монети, Корсунь-Шевченківський


Черкаси наживо

У Черкаській області зареєстровано 11 випадків захворювання на кір. У місті Черкаси жодного випадку поки не зафіксовано.
На виставці будуть представлені екземпляри весільного вбрання середини та кінця двадцятого століття. Ініціаторами виступили черкащанки Наталія та
Настав Новий рік... ...
Анна Григорович, RSS
Блог – як явище… ...
Володимир Даник, RSS
Про Марину Сосюру ...
Лев Хмельковський, RSS
Михайло Сирота розповідав ...
Лев Хмельковський, RSS