КУЛЬТУРА. ОСВІТА


Новина із категорії: День редакції, Культура. Освіта, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

У школі два музеї: старожитності та вишитого рушника

Дата: 14-10-2016, 19:09.

У школі два музеї: старожитності та вишитого рушника У Нечаєвському НВК навчається 55 учнів, іще 17 наймолодших жителів села виховуються в дитячому садочку. Щодня сюди прибувають дітки з двох сіл – Нечаєвого та Маслового.

А ще в школі діє два цікавих музеї. Один – у невеличкій хатинці, що знаходиться в шкільному дворі. Раніше тут проживали приїжджі вчителі. Тепер же в школі працюють здебільшого місцеві, тож потреба в додатковому житлі відпала. Будинок переробили на музей старожитності.
– Речі збирали по всьому селу: через дітей переказали, що організовуємо такий заклад, тож усі жителі зносили-передавали все старовинне, що було в домі, – розповідає вчитель української мови та літератури Наталія Красіліч.

У школі два музеї: старожитності та вишитого рушника

Назбирали всього, без чого не можна уявити житло наших бабусь-дідусів: і прялки, і меблі, і лавки, і посуд.
Крім цього музею, в школі діє ще один – вишитого рушника.
– Тут знаходяться справді унікальні речі ручної роботи: найстарішому рушникові – більше ста п’ятдесяти років. Кожен рушник має свій специфічний орнамент: весільний, на хрестини, похорони. Є рушник, вишитий у війну в Німеччині, – розповідає директор школи Ольга Приємська.

Теги: черкаси, черкаська область, школа, музей, Нечаєве, Шполянщина


Черкаси наживо

День пухнастих та вусатих. 17 лютого частина Європи відзначаэ День котів. Журналісти познайомили глядачів із колоритними черкаськими чотирилапими.
Після танення снігу деякі черкаські вулиці перетворюються на ставки. На незаасфальтованих ділянках утворюються глибокі ями. Така ситуація виникла й
Поет із Ковалівки ...
Володимир Даник, RSS
Про свято Стрітення ...
Сергій Мошенський, RSS
Пісні чужої війни ...
Владислав Бедринець, RSS
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o