Новина із категорії: Спецтеми » Децентралізація "за" і "проти"

Роздрукувати        Друкована версія

За крок до об’єднання: Селищенська громада згуртує 4 села

Дата: 31-10-2016, 10:32.

За крок до об’єднання: Селищенська громада згуртує 4 села У Селищенській та Сухинській сільських радах приймають остаточне рішення щодо виборів голови ОТГ. Нова громада об’єднає 2 654 особи, до якої входять жителі сіл Селище, Гута-Селицька, Тараща та Сухини. Позитивний висновок щодо об’єднання від Черкаської ОДА громада уже отримала.

За крок до об’єднання: про школу, медицину та автобуси для Набутівської ОТГ

За крок до об’єднання: Селищенська громада згуртує 4 села
– У майбутньому адміністративному центрі є вся інфраструктура для створення ОТГ. Окрім того, на території Селища розташовані потужне сільськогосподарське підприємство «Злагода» та цукровий завод товариства «Панда». У нас є школа, дитячий садочок, будинок культури, бібліотека, аптека, центр надання первинної медико-санітарної допомоги, 2 ФАПи, поштове відділення, ощадкаса. Я була ініціатором утворення громади і населення мене підтримало. Нам треба об’єднуватися і робити центр громади у Селищі, – коментує сільський голова села Селище Галина Рябошапка.

Опорну школу громади планують зробити також у Селищі. Нині там навчається 121 дитина. Декого з учнів підвозять із сіл Гута і Тараща.

– А коли ми об’єднаємось із селом Сухини, то шкільний автобус довозитиме дітей і звідти. А, можливо, школу і залишимо, оскільки там нове приміщення з усіма зручностями на альтернативному опаленні (дрова), – пояснює Галина Рябошапка. – Щодо медичної сфери, то кадрового голоду поки не відчуваємо, але більшість лікарів уже передпенсійного віку.

Після об’єднання сіл у Селищенській та Набутівській громаді децентралізаційні процеси на Корсунщині продовжуватимуться. Зокрема, утворити нову ОТГ з Корсунь-Шевченківською міською, Виграївською, Завадівською, Квітчанською, Кошмаківською, Моринською, Петрушківською, Пішківською, Сотницькою, Черепинською сільськими радами.

Ірина Коваль

Теги: черкаси, черкаська область,


Черкаси наживо

Чотири роки тому у цей день загинув полковник Ігор Момот. Тоді вперше з російського боку стріляли по Україні з «Градів». Посмертно йому присвоїли
Місцевий фотограф Олександр Рибалка зробив світлини мешканців дитбудинків, будинків сімейного типу та інтернатів Черкас та області. Автор робіт
На безкраїй ниві афоризму… ...
Володимир Даник, RSS
Нічний гість ...
Анна Сакун, RSS
Одна з пісень Висоцького ...
Володимир Даник, RSS
І це теж мине ...
Сніжана Калюжна, RSS
Якість наших душ ...
Анна Сакун, RSS