СУСПІЛЬСТВО


Новина із категорії: Новини » Суспільство

Роздрукувати        Друкована версія

«Ми даємо найважливіше – спілкування та навчання»

Дата: 18-11-2016, 14:33.

«Ми даємо найважливіше – спілкування та навчання» Незвичні факультети здоров’я, бальних танців, йоги поважного віку, комп’ютерної грамоти й навіть театрального мистецтва діють в Університеті ІІІ віку при територіальному центрі соціальної допомоги Соснівського району. Тут на постійній основі займається близько 200 підопічних. Відвідує заклад і Лариса Сергіївна, яка вже 10 років на пенсії.

– За освітою я – інженер, хоча працювала скрізь – життя давало жару (сміється – авт.), а надто в дев’яності роки, – розповідає жінка. – Років п’ять тому дізналася, що в терцентрі проводять уроки здоров’я, заняття лікувальної фізкультури. Вирішила спробувати й не пошкодувала.
Після занять фізкультурою група активних пенсіонерів збирається в спеціальній кімнаті на аромотерапію. П’ючи трав’яний чай, гомонять у дружному колі.
– Відчуваю радість, що можу спілкуватися з цікавими людьми, – додає пані Лариса. – Тут атмосфера приємна і затишна, працівники щирі й усміхнені, душа відпочиває.

«Ми даємо найважливіше – спілкування та навчання»

«Можу більше, ніж раніше»
Коли в Університеті додалися нові факультет, пані Лариса почала вивчати класичні танці, зокрема танго, й записалася до театрального гуртка.
– Поставили кілька вистав. Першою, прем’єра якої припала на Новий рік, була «Моя прекрасна леді», далі на сцені розповідали про життя «Остапа Бендера». Працюємо над постановками й далі.
Пані Лариса відзначає, що в Центрі знайшла друзів, які завжди з охотою поспішають на заняття.
– Гляньте за вікном, яка погода: і дощ, і холод, і мряка. А ми все одно йдемо. Я тут буваю тричі на тиждень, від самого ранку до вечора. Повертаюся геть, як з роботи.
Лариса Сергіївна говорить, коли в її житті додалося руху й фізичних навантажень, відчула себе краще.
– Звісно, не відразу. Перші позитивні зрушення помітила десь через рік. Трапилося це випадково: виходила з тролейбуса і якось легко зіскочила зі сходинки. Зробила, а тоді злякалася – що ж це така смілива стала? Де ж моя обережність? А потім збагнула, що можу більше, ніж раніше.

«Вивчаємо майже всю класику, танго, фокстрот, джайв»
Чи не половину занять в Університеті проводять волонтери – відвідувачі, які відчули в собі сили й педагогічний хист учити чомусь інших. Ось, приміром, Олександр Ковальчук, який свого часу працював у черкаському хорі й театрі, організував справжнісіньку школу балетного танцю.
– Вивчаємо майже всю класику: танго, фокстрот, ча-ча-ча, самбу, румбу, джайв, – розповідає пан Олександр. – Розучуємо різні танці, а на свята проводимо показові виступи-концерти.
Однією з найталановитіших та найздібніших учениць стала Наталія Миколаївна, яка на заняття прийшла лише в квітні.
– Дуже давно хотіла займатися бальними танцями, але не було можливості. А тепер можу насолодитися музикою і рухами, втілюючи свою мрію в життя, – розповідає пані Наталія, яка вже на пенсії, але ще працює патентним повіреним України.

Постійно заняття відвідують понад 200 осіб
Університет ІІІ віку з’явився в 2012 році. Розпочали з кількох напрямків – психологія, арт-терапія, лікувальна фізкультура. Та щороку тут з’являються нові факультети. Відвідувачів теж спершу було небагато – близько 30. Але інформація ширилася, і охочих долучитися до дружнього кола ставало все більше.
– У місті в людей старшого віку багато вільного часу, особливо взимку. І майже кожному гостро не вистачає спілкування. Адже коли людина перестає ходити на роботу, втрачається певний соціальний зв'язок. Ніби й сім’я є, родичі, та в оточенні людей можна все одно почуватися вкрай самотнім, – розповідає директор Центру Альона Щербак. – Ми даємо найважливіше – спілкування й навчання.

В Університеті діють такі факультети:
«Танго» – Олександр Ковальчук, волонтер.
«Англійська мова», «Театральний» – Марина Панкратова, волонтер.
«Йога поважного віку» – Наталія Коркішко, інструктор із фізкультури.
«Правова обізнаність» – Таїсія Острівна, юрисконсульт.
«Комп’ютерна грамота» – Марина Фень, соціальний педагог; Надія Вороніна, волонтер.
«Сучасне мистецтво» – Світлана Пушкаренко, волонтер.
«Факультет здоров’я» – Ірина Гудминська, сестра медична.
«Я і мій внутрішній світ» – Ганна Скорик, волонтер.


Теги: черкаси, черкаська область, Університет ІІІ віку, навчання, факультети, пенсіонери


Черкаси наживо

У Черкаській області зареєстровано 11 випадків захворювання на кір. У місті Черкаси жодного випадку поки не зафіксовано.
На виставці будуть представлені екземпляри весільного вбрання середини та кінця двадцятого століття. Ініціаторами виступили черкащанки Наталія та
Настав Новий рік... ...
Анна Григорович, RSS
Блог – як явище… ...
Володимир Даник, RSS
Про Марину Сосюру ...
Лев Хмельковський, RSS
Михайло Сирота розповідав ...
Лев Хмельковський, RSS