ЗДОРОВ'Я


Новина із категорії: Здоров'я, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Черкаські лікарі розповіли, як врятуватися від переохолодження

Дата: 7-01-2017, 19:10.

Черкаські лікарі розповіли, як врятуватися від переохолодження У зв'язку зі зниженням добової температури виникає реальна загроза для організму. Щоб запобігти цьому управління охорони здоров’я Черкаської ОДА, звернулося до населення з проханням дотримуватися порад медиків, як уникнути шкідливого впливу низьких температур на організм. Інформацію про це „Нова Доба” отримала на офіційному сайті відомства.

Холод згубно впливає у першу чергу на дрібні кровоносні судини людини. Що відбувається з органами й тканинами людини далі? Судини в кінцівках інстинктивно звужуються, щоб зберегти тепло. Саме за рахунок цього приплив крові до внутрішніх органів збільшується та підтримується внутрішня стабільна температура тіла. Ось чому циркулювання крові в кінцівках уповільнюється. Першими замерзають пальці рук та ніг, а також вуха та ніс – вони найменше захищені через те, що в них тонкий жировий прошарок. Спочатку замерзає шкіра, а вже потім підшкірний шар, судини, м'язи, нерви та навіть кістки. І для цього не потрібна наднизька температура. Температура, при якій можна переохолодитися, може бути навіть плюсовою. При переохолодженні температура тіла знижується до 35 °С і нижче.

Поради при переохолодженні:

1. Багатошаровий одяг
Надіньте на себе кілька легких кофт замість однієї теплої. Це попередить спітніння, яке може бути небезпечним на морозі. Якщо стане жарко, завжди можна зняти одну з кофт. З цієї ж причини одяг має бути вільним, а не обтягувати.

2. Запасний одяг
Візьміть запасний одяг, якщо плануєте провести цілий день на морозі. Іноді достатньо змінити мокрий одяг на сухий, щоб уникнути переохолодження;

3. Не нехтуйте шарфом і рукавичками
Від холоду обов'язково потрібно захищати відкриті ділянки шкіри. Не забувайте вдягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром.

4. Поїжте
Не виходьте на мороз голодним. Обов'язково добре поїжте перед виходом, краще щось висококалорійне. І з'їжте що-небудь, якщо замерзли. По можливості візьміть із собою термос із гарячою кавою, чаєм чи супом.

5. Заходьте в тепло кожні 30 хвилин
Заходьте кожні півгодини-годину в тепле приміщення, якщо ви проводите весь день на вулиці.

6. Рух
Працюйте руками, рухайте ними, аби посилити кровообіг у замерзаючих судинах. Також рухайте пальцями ніг. Можна пострибати з ноги на ногу – тільки не дуже енергійно, це може зашкодити замерзлим тканинам.

7. Помірні навантаження
Як правило, люди, відчувши, що починають замерзати, рухаються дуже активно. Але це також не зовсім розумно, тому що енергія використовується дуже швидко, а сили треба поновлювати. Отож ворушіться, але не надто інтенсивно. Не перевтомлюйтеся. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню.

На холоді не можна:

1. Торкатися металу, як голими руками, так і язиком. Метал дуже добре проводить тепло, а значить, миттєво забирає його у вас, і в місці зіткнення може виникнути обмороження. Те ж стосується бензину. Він може дуже швидко обморозити шкіру при зіткненні, а отже, при роботі з подібними матеріалами на морозі неодмінно використовуйте водонепроникні рукавички.

2. Вживати спиртне, оскільки алкоголь розширює судини на поверхні тіла, що призводить до швидших втрат тепла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи. Крім того, алкоголь послаблює ваш власний контроль за ситуацією, який заважає вам уберегтися від травм у складних умовах. Нікотин також не найкращий помічник у боротьбі з холодом через свій згубний вплив на стінки судин.

Перша допомога:

Не слід думати, що переохолодження пройде само собою. Як тільки з'являться його симптоми – воскові плями й оніміння шкіри, негайно перейдіть у тепле приміщення.

Перша допомога при переохолодженні нескладна – зігрійтеся, посидьте у теплому приміщенні кілька годин, поїжте.

При обмороженні слід негайно звернутися до лікаря. У крайньому випадку, треба перевдягнутися: зняти мокрий одяг і загорнутися в теплі простирадла та ковдри. Не можна чіпати обморожені ділянки тіла.

При відмороженні слід дотримуватися принципу "внутрішнього зігрівання" уражених тканин – накладати термоізоляційні пов'язки (ватно-марлеві, бавовняні і ін.), вживати теплі напої.

У жодному разі не можна зігрівати уражені тканини тіла гарячою водою, або біля гарячих батарей, тому що це може призвести до значного поглиблення ураження.

Обов'язково пийте якомога більше рідини – будь-які теплі напої, крім алкоголю. Вони відновлять нормальну температуру тіла й покращать циркуляцію крові. Прийміть знеболююче і негайно зверніться за кваліфікованою допомогою!

Теги: черкаси, черкаська область, Переохолодження, мороз, профілактика захворювань, лікарі, рекомендації, обмороження


Черкаси наживо

Смугу перешкод військовослужбовці долали безперервно протягом тридцяти годин. Так у Навчальному центрі Держприкордонної служби України в Оршанці під
Замість лімузинів, високих підборів та краваток – віз, вишиванки та плахти. На Черкащині взялися за відродження місцевих весільних традицій. Інформує
< >
«Це зробив Міхо» ...
Лев Хмельковський, RSS
На виставці ...
Олексій Юрін, RSS
Отож – почнемо?! ...
Володимир Даник, RSS