Новина із категорії: Спецтеми » 200-річчя Шевченку

Роздрукувати        Друкована версія

У соборі, де зберігався прах Кобзаря, встановили мармуровий іконостас

Дата: 17-10-2013, 14:31.

У соборі, де зберігався прах Кобзаря, встановили мармуровий іконостас Унікальні іконостас та кіоти з італійського мармуру встановили в соборі Святого Георгія в місті Каневі. Церковне начиння коштує понад один мільйон гривень. Його встановлено в рамках реконструкції собору, який має статус пам’ятки архітектури національного значення, зведеної у середині ХІІ ст. Важливою ця споруда є ще й тому, що саме в ній перебувало тіло Тараса Шевченка під час перепоховання. Митрополит Черкаський і Канівський Софроній освятив іконостас, а голова облдержадміністрації Сергій Тулуб привітав усіх вірян і подарував собору плащаницю Божої Матері.

– Важко передати словами, наскільки ми всі раді тому, що храм нарешті отримав такий іконостас, який повинен у ньому бути, – говорить жителька Канева Людмила. – Я багато років приходжу сюди, співаю в хорі. Це особливе місце, яке буквально дихає історією і Божим благословінням. Це ж тільки подумати, скільки поколінь православних християн возносили звідси свої молитви!
Собор Святого Георгія, або Успенський собор, є одним із 5-ти храмів домонгольського періоду в Україні. Збудований він був 1144 року київським князем Всеволодом Ольговичем. У ті часи іконостаси та й усе оздоблення храмів були лише мармурові. Тож у ході реконструкції храму було вирішено відновити саме те облаштування, яке було під час його заснування.
– Іконостас будували майже півтора року, – розповідає настоятель собору Святого Георгія благочинний Канівського округу митрофорний протоієрей отець Георгій Почтовий. – Він складається з трьох частин: однієї центральної і двох бокових. Спочатку планували вкластися в 1 мільйон гривень, але зрештою вийшло значно більше, оскільки було прийнято рішення обкласти мармуровими кіотами ще й 8 колон, які підтримують купол. На них постійно проступає сіль, адже в радянську добу храм використовували як соляний склад. Готові мармурові конструкції привезли з Італії. Збирали і встановлювали їх уже наші майстри. Кошти надходили з джерел Православної церкви і від благодійників.
Відновлення іконостаса й собору приурочене до відзначення 1025-річчя з дня хрещення Київської Русі, до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка та до 870-річчя з дня заснування храму, яке відбудеться наступного року.
– Збереження цієї споруди – це наш борг перед майбутніми поколіннями, – зазначив голова облдержад¬міністрації Сергій Тулуб. – Сьогодні ми робимо все для того, щоб зберегти цю пам’ятку історії і культури для майбутніх поколінь.
Питання про повну реконструкцію собору розглядалося на різних рівнях влади з того часу, як будівлю оголошено пам’яткою архітектури національного значення.
– За всю свою історію собор Святого Георгія руйнували не один раз, – розповів провідний спеціаліст відділу культури і туриз му виконкому Канівської міської ради Костянтин Андрієнко. – Вперше це сталося 1239 року, коли через Канів пройшли орди Батия. Вдруге храм знищили вже свої. 1678 року в Каневі стояло військо сина Богдана Хмельницького Юрася Хмельниченка та київського полковника Павла Яненка. Союзниками в них були турки. Мусульма нам не сподобалася православна святиня і вони зруйнували її. Останнє плюндрування відбулося вже 1947 року. Більшовики перетворили уні¬кальну архітектурну і культову споруду на соляний склад. Будемо сподіватися, що нинішня реконструкція стане вже справді остаточною.
Владислав БедринецьТеги: черкаси, черкаська область,


Черкаси наживо

День пухнастих та вусатих. 17 лютого частина Європи відзначаэ День котів. Журналісти познайомили глядачів із колоритними черкаськими чотирилапими.
Після танення снігу деякі черкаські вулиці перетворюються на ставки. На незаасфальтованих ділянках утворюються глибокі ями. Така ситуація виникла й
Поет із Ковалівки ...
Володимир Даник, RSS
Про свято Стрітення ...
Сергій Мошенський, RSS
Пісні чужої війни ...
Владислав Бедринець, RSS
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o