Новина із категорії: Володимир Чос, RSS

Роздрукувати        Друкована версія
Багато людей мають різноманітні захоплення. Але якщо колекціонуванням монет чи магнітиків нікого не здивуєш, то черкащанин Андрій Ковешников має захоплення справді унікальне. Він фанат міського громадського транспорту! І вже став справжнім профі й авторитетним експертом у сфері пасажирських перевезень. Йому дуже подобаються автобуси і тролейбуси. Цікавиться ними ще з раннього дитинства. В їхньому дизайні він помічає особливу красу і силу. Адже неповторний колорит міста створює не тільки архітектура, а й громадський транспорт.
Андрій завзято фотографує тролейбуси і автобуси. Захопився цим десять років тому, коли у нього з'явився перший фотоапарат. Наразі в його каталозі більше тисячі знімків! На тематичному сайті займає друге місце по регіону.

Андрій Ковешников – фанат громадського транспорту і знавець усіх міських маршрутів

У його родині ніхто не пов’язаний з транспортною галуззю. Та й сам Андрій ще студент, навчається на третьому курсі Черкаського художньо-технічного коледжу – факультет поліграфії. Тож громадський транспорт – це просто хобі. Захоплення навчанню не заважає.
– Фанатів транспорту багато в Україні, ми знайомі завдяки сайтам, посвяченим транспортній темі, – говорить Андрій Ковешников. – У Черкасах транспортних фанатів може з пів десятка. Знаю одного тролейбусного фаната, він ще більше продвинутий, ніж я. У тролейбусному парку він уже як свій, його там усі знають.
Живе Андрій неподалік коледжу, тому на заняття не запізнюється. Але навіть якби доводилося діставатися з протилежного кінця міста – був би на парах вчасно. Адже розклад руху міського транспорту знає бездоганно! Справа дійшла до такого масштабу, що може назвати не тільки маршрут, а навіть державний номер автобуса! Дехто вважає це дивацтвом. Але лише до тих пір, поки не доведеться звернутися до Андрія за допомогою. Він нікому не відмовляє. Скаже номер маршруту, періодичність руху, підкаже де зробити пересадку, якщо потрібно. Прокладе найбільш зручний маршрут, щоб людина могла зекономити на проїзді. Через соціальні мережі до нього за допомогою звертаються навіть зовсім незнайомі люди – друзі його друзів. Серед них багато приїжджих, яким складно орієнтуватися у транспортній системі Черкас. Усім радо і безкорисливо допомагає консультацією, оскільки це діло йому до душі.

Андрій Ковешников – фанат громадського транспорту і знавець усіх міських маршрутів

Хтось невідомий запитує: «О котрій годині розпочинають свої рейси 21 та 36 маршрути по буднях? Потрібно вранці виїжджати у відрядження, щоб під’їхати до статуправління з Митниці». І Андрій швидше ніж будь-яке інформбюро доброзичливо відповідає: «Вітаю! 36-й маршрут перший рейс здійснює з 6:10 до 6:20. 21-й маршрут 5:50 – 6:00». Ось інше звернення: «Підкажіть, будь ласка, яким маршрутом я можу добратися від «Епіцентру» до річкового вокзалу?» І миттєва відповідь: «Тролейбус № 10, автобус № 20 (в сторону центру), або № 36»…
Люди від такого захоплення просто у захваті! Прямо хочеться щоб в майбутньому цей хлопчина став міністром транспорту! Не часто зустрічаються ентузіасти, настільки віддані своєму захопленню, улюбленій справі.
Андрій Ковешников унікальна людина! Зізнається, що графіки маршрутів діставати дуже важко. Водії та кондуктори не поспішають ділитися інформацією. Ніби бояться, що передасть конкурентам. А він робить це просто для себе і щоб допомогти людям. Тому доводиться самому усе запам’ятовувати, записувати, створювати базу даних. Здається, відправ його на екзотичний острів – і там вивчатиме маршрути.
– Я навіть не проти працювати диспетчером у цій сфері, – зізнається Андрій. – Але краще було б, якби Черкаси перейняли досвід столиці – там у кожному автобусі стоїть GPS, в Інтернеті є графіки, тож можна побачити усі автобуси на маршруті з комп’ютера, чи навіть з мобілки. В Луцьку це теж частково запровадили. Я бував у Києві, Херсоні, Асканії Новій… Скрізь мені зустрічалися ввічливі водії громадського транспорту. Там я теж відомості збирав, бо по Асканії в Інтернеті розкладу не знайшов.

На запитання «Що треба змінити в транспортній системі Черкас?», Андрій відповідає, що необхідно нарешті втілити транспортну реформу. На жаль, багато перевізників виграють тендер з автобусами, які не відповідають вимогам. Основну перевагу слід віддавати тролейбусному руху, оскільки це екологічний вид транспорту, а зараз в більшості переважають автобуси. В 1990-тих роках навпаки тролейбуси були основним видом транспорту, але до минулого року тролейбусне депо майже не отримувало нових машин.
Приємно спілкуватися з молодою людиною, що має цікаве захоплення, робить добру справу і має власну думку.

Володимир Чос


Теги: черкаси, черкаська область, транспорт, фанат, Городищина, Андрій Ковешников

Черкаси наживо

Цілющі козацькі води. Вилікувати хвороби шлунка, укріпити імунітет – можна і на Черкащині. Водні процедури – безкоштовні і без черг. А ще – невідомі
Смугасті ягоди уже дедалі частіше з'являються на черкаських ринках, та чи є безпечним такий ранній урожай? Журналісти «ВІККА» вирушили на ринок із
< >
Закордонні марки України ...
Лев Хмельковський, RSS
Повстання охопили Україну ...
Лев Хмельковський, RSS
Автоматика на коліщатах ...
Владислав Бедринець, RSS