Два панно, створені народним художником у Лисянці, у плачевному стані

Два панно, створені народним художником у Лисянці, у плачевному стані

Два унікальних мозаїчних панно, які прикрашають стіни лисянського районного будинку культури – в плачевному стані і вимагають негайної реставрації. Про це заявив на засіданні громадської ради відомий у районі історик і краєзнавець Михайло Лаврега. Про це «Нова Доба» дізналася з сайту «Вісті Черкащини».
Два панно, створені народним художником у Лисянці, у плачевному стані
За його словами, унікальність цих робіт у тому, що вони виконані корифеєм декоративно-прикладного мистецтва України, народним художником Степаном Кириченком і його донькою Оленою. Подібних ні на Черкащині, ні в Україні немає. З часу їх створення минуло вже 35 років, і мозаїка почала обсипатися. Якщо не вжити термінових заходів, відновити композиції буде неможливо. Першим кроком до її збереження має бути прийняття районною радою на найближчій сесії постанови про включення мозаїчних полотен в перелік пам’яток культури і мистецтва.

Цікаво, що перший свій мозаїчний твір – портрет Шевченка, був пов’язаний з Черкащиною. Степан Кириченко виконав його ще в 1940-му році. Був учасником республіканських, всесоюзних і зарубіжних виставок. Його мозаїка „Україна” експонувалася на Всесоюзній художній виставці в Москві, а також 1958 р. на Всесвітній виставці в Брюсселі, де була відзначена срібною медаллю. Художник брав участь у монументально-декоративному оформленні Всесоюзної сільськогосподарської виставки в Москві. Панно на фасаді палацу «Дружби народів» у Черкасах теж одна з його робіт. У Лисянці він працював з 1979 по 1981 рік. Помер Степан Кириченко 1988 року у Києві.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x