ПОЛІТИКА


Новина із категорії: День редакції, Децентралізація "за" і "проти", Політика

Роздрукувати        Друкована версія

Як живеться найбільшій громаді області

Дата: 31-03-2017, 10:15.

Як живеться найбільшій громаді області Після об’єднання майже втричі збільшився бюджет

Сім сільських рад, а в їхньому числі тринадцять населених пунктів. Це поки що найбільша об’єднана громада на Черкащині − Набутівська. 18 грудня 2016 року в єдину територіальну одиницю об’єдналися Кичинецька, Корнилівська, Бровахівська, Сахнівська, Нетеребська, Драбівська і Деренковецька сільські ради Корсунь-Шевченківського району. Нині велику громаду очолює Олег Петрович Малюга, який переміг на виборах, і ще працюють 26 депутатів. До роботи приступили 26 грудня після першої сесії. Що вдалося зробити за цей невеликий проміжок часу та як житимуть далі в Набутівській ОТГ розповів її голова.

Як живеться найбільшій громаді області

На території громади знаходиться 5 шкіл, 7 будинків культури, 2 сільські клуби, 1 музична школа, терцентр, 6 ФАПів та 2 амбулаторії. Проживає 6 800 осіб.
− До 2020 року нам потрібно створити невеликі промислові чи сільськогосподарські підприємства, які б наповнювали бюджет, − розповідає Олег Малюга. − Насамперед, ми розробляємо Стратегічний план розвитку громади. Із 120 громад Набутівська об’єднана територіальна громада увійшла в п’ятірку, яким допомагають зробити цей план у Києві. От наприклад, на території громади є цукровий завод, що знаходиться у приватній власності, але вже 8 років не працює. Тому або потрібно змінювати власника, або вести перемовини з нинішнім, щоб на території все-таки велося якесь виробництво, наприклад, міні-молокозавод, міні-ковбасний цех чи встановити сушарку для зерна. Крім того, зараз займаємося відкриттям газо- та бензозаправки на території громади, це зокрема дасть близько шести робочих місць і додаткове наповнення бюджету.

Нині бюджет громади становить понад 16 млн грн, не враховуючи освітню та медичну субвенції. До об’єднання ж, якщо додати бюджети всіх сільських рад, нараховували 6 млн грн. Нагадаємо, що після об’єднання громади бюджет наповнюється за рахунок сплати земельного податку, податку на доходи фізичних осіб та акцизного збору. Якщо ж на території є комунальні підприємства, то й вони сплачують податки в бюджет громади.
Крім того, зараз керівництво громади вирішує питання щодо Авторської школи О. А. Захаренка, що розташована в Сахнівці. Олег Петрович спільно з директором школи Іваном Леонідовичем Рибалкою надсилали листи в Міністерство освіти, Кабінет Міністрів, Академію педагогічних наук України, Федерацію профспілок України, Комітет Верховної Ради з питань освіти, до народного депутата Геннадія Бобова, щоб посприяли перевести цей навчальний заклад на фінансування з Державного бюджету.

− Зараз аналізуємо відповіді, що надходять, і в основному в них ідеться про те, що це питання має вирішуватися на регіональному рівні. Раніше планувалося, що Авторська школа Захаренка фінансуватиметься з Держбюджету, адже таких шкіл в Україні дуже мало. Коли ми прорахували, то цього року на утримання навчального закладу з бюджету піде 5 млн грн, і значна частина − на утримання самих приміщень. Є в обласної влади ідея створити на базі Сахнівської школу санаторного типу, та ми не погоджуємося з цим, адже тоді вона буде закритого типу. А нам потрібно, щоб там залишилися навчатися наші учні і працювати наші вчителі. Найоптимальніший варіант – фінансування з Держбюджету й лишити її авторською. Над цим ми працюватимемо й надалі. Якщо ж нам не вдасться це втілити, то на базі Сахнівської зробимо опорну школу, − пояснює голова ОТГ.

Якщо ж Сахнівську школу все-таки удасться перевести на Держбюджет, то створення опорної школи вирішуватиметься колегіально: староста з кожного села делегує представників до робочої комісії, яка вивчатиме кожну школу, далі − розгляд на виконкомі, а потім − ухвалення рішення на сесії.
Нині в громаді формують апарат і поступово створюють відповідні відділи. Зараз в апараті працюють 16 осіб, не всі відділи ще набрані, зокрема потрібно створити відділ освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, пенсійний фонд, муніципальну поліцію.
− На сьогодні в нас діють найнеобхідніші відділи: розвитку економіки та інвестицій, земельний та фінансовий відділи. Інші ж відділи створюватимемо поступово, набираючи відповідних фахівців, − коментує Олег Петрович.

Теги: черкаси, черкаська область, ОТГ, Набутівська громада, децентралізація, сільські ради, школи, ФАП, Олег Малюга


Черкаси наживо

День пухнастих та вусатих. 17 лютого частина Європи відзначаэ День котів. Журналісти познайомили глядачів із колоритними черкаськими чотирилапими.
Після танення снігу деякі черкаські вулиці перетворюються на ставки. На незаасфальтованих ділянках утворюються глибокі ями. Така ситуація виникла й
Поет із Ковалівки ...
Володимир Даник, RSS
Про свято Стрітення ...
Сергій Мошенський, RSS
Пісні чужої війни ...
Владислав Бедринець, RSS
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o