КУЛЬТУРА. ОСВІТА


Новина із категорії: День редакції, Культура. Освіта, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

На утримання шкіл щороку витрачають близько 2,5 мнл грн, заклади ж незаповнені й на третину

Дата: 1-04-2017, 10:18.

На утримання шкіл щороку витрачають близько 2,5 мнл грн, заклади ж незаповнені й на третину Найбільші в ОТГ школа – Нетеребський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» розрахований на 450 осіб. Натомість навчається тут лише 83 учні, ще 20 малюків ходять до садочку.
– Подібна ситуація і в інших селах нашого ОТГ: приміщення розраховані на 350 осіб, а в середньому навчається шістдесят-вісімдесят учнів, – розповідає голова Набутівської ОТГ Олег Малюга. – Звичайно, утримувати настільки великі приміщення – недоцільно. Щороку на них витрачають по два з половиною мільйони гривень. Рано чи пізно, але опорну школу таки доведеться обирати. Та все ж різких змін не буде, нововведення запроваджуватимемо поступово. Спершу до опорної школи довозитимемо учнів десятих-одинадцятих класів. Можливо, згодом і п’ятих-дев’ятих. Настрої у громади різні, звісно, кожен переживає за себе. Поява опорної школи означатиме скорочення кадрів. Враховуючи, що більшість педагогічного колективу – це молодь, – зміни будуть болючими. Але намагатимемося максимально пом’якшити всі гострі кути.

Та попри невизначеність і туманні перспективи, у громаді до потенційних змін ставляться схвально.
– Наша школа – найбільша у громаді, найновіша, територіально знаходиться в центрі ОТГ, – розповідає вчитель зарубіжної літератури Галина Іванівна Бондаренко. – Але, навіть, якщо опорною стане не наша школа, рішення громади приймемо, яким би воно не було.
А поки тут життя кипить на повну: працюють, навчаються, розвивають таланти.

На утримання шкіл щороку витрачають близько 2,5 мнл грн, заклади ж незаповнені й на третину

– У позаурочний час учні займаються хореографією, образотворчим мистецтвом, музикою. Наші дітки беруть участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах, посідають перші місця. Ось, наприклад, у холі виставка Юлії Деревінської. Неодноразово були її персональні виставки в районі, талановита художниця перемогла в міжнародному конкурсі, що проходив у Львові, – відзначає Галина Іванівна. – Маємо у школі три чудових кабінети, ремонт і оновлення в них зробили за рахунок благодійних коштів від батьків наших учнів.
Нині ж у школі проводиться ремонт: облаштовують внутрішні вбиральні. Кошти на це спрямувало місцеве СТОВ «Агрофірма "Корсунь"», що орендує в селі землі.

Теги: черкаси, черкаська область, Набутівська ОТГ, Нетеребка, НВК, школа, учні


Черкаси наживо

День пухнастих та вусатих. 17 лютого частина Європи відзначаэ День котів. Журналісти познайомили глядачів із колоритними черкаськими чотирилапими.
Після танення снігу деякі черкаські вулиці перетворюються на ставки. На незаасфальтованих ділянках утворюються глибокі ями. Така ситуація виникла й
Поет із Ковалівки ...
Володимир Даник, RSS
Про свято Стрітення ...
Сергій Мошенський, RSS
Пісні чужої війни ...
Владислав Бедринець, RSS
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o