КУЛЬТУРА. ОСВІТА


Новина із категорії: День редакції, Культура. Освіта, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

У Нетеребці – найбільший у районі Будинок культури на 600 місць

Дата: 1-04-2017, 14:14.

У Нетеребці – найбільший у районі Будинок культури на 600 місць А при закладі діють танцювальний колектив, вокальний ансамбль «Нетеребчанка», театр мініатюр. Та справжня гордість села і всього району – народний колектив «Червона калина», який радує своєю творчістю ось уже сорок років.


У Нетеребці – найбільший у районі Будинок культури на 600 місць

Близько двадцяти років директором Будинку культури працює Володимир Піль, він же понад тридцять років очолює «Червону калину».
– Зараз у нас в постійному складі дванадцять осіб: наймолодшій учасниці – 54 роки, старшому – за 75. Колектив змінює вже третій склад артистів. Життя диктує свої умови, і з кожним роком відбирати нових учасників стає все важче, адже, щоб тримати високий рівень, потрібні талановиті вокалісти. При сучасній демографічній ситуації це практично неможливо, – відзначає Володимир Володимирович.
Та попри все, колектив активно гастролює, виступає на різноманітних конкурсах і перемагає.

– Лауреати «Фолькмюзик», виступали на радіо, знімалися у фільмі, ось у кінці грудня в Києві стали лауреатами фестивалю «Козацька пісня», отримали звання «Козацький ансамбль», – перераховує численні здобутки пан Володимир. – Ми ще й волонтери: виступаємо в Корсуні на базарі, заробляємо гроші для армії. Удалося передати майже двадцять тисяч гривень.
Для своїх поїздок кошти «калинівці» шукають у спонсорів, допомагає колективу місцева СТОВ «Агрофірма "Корсунь"».
– На жаль, на культуру зараз держава не спрямовує гроші. Якщо на освіту чи медицину є якісь надходження, то в цій галузі – пустка, – констатує сумний факт голова Набутівської ОТГ Олег Малюга.

– Ось, приміром, вісім років тому чудово виступили в Черкасах на обласному звіті. Дали чи не найкращий концерт з-поміж інших районів області. А через два місяці нас усіх «покосили» – поскорочували, перевели на чверть ставки. Звісно, хіба ж молодь могла виживати на триста-чотириста гривень? Ось тоді всі талановиті музиканти порозходились хто куди, – пригадує невеселі часи Володимир Піль.
Як не було з чого платити гідну зарплатню артистам, то що вже там говорити про утримання закладів культури. А надто – найбільший у районі сільський Будинок культури на 600 місць. Зараз це приміщення з величезним концертним залом не опалюється. А були ж часи…
– Будь-який концерт – і в цьому залі всі місця зайняті, люди навіть у проходах стояли. Взимку на обігрів щомісяця витрачали машину вугілля, працювали чотири кочегари... Але ж то було двадцять років тому, – згадує Володимир Володимирович. – Зараз людей у селі лишилося мало, працює одна репетиційна кімната. А займається здебільшого хто? Пенсіонери та школярі. Людей середнього віку немає, всі на заробітках. Часи такі настали…

Теги: черкаси, черкаська область, Будинок культури, Нетеребка, Набутівська ОТГ, директор, колективи


Черкаси наживо

День пухнастих та вусатих. 17 лютого частина Європи відзначаэ День котів. Журналісти познайомили глядачів із колоритними черкаськими чотирилапими.
Після танення снігу деякі черкаські вулиці перетворюються на ставки. На незаасфальтованих ділянках утворюються глибокі ями. Така ситуація виникла й
Поет із Ковалівки ...
Володимир Даник, RSS
Про свято Стрітення ...
Сергій Мошенський, RSS
Пісні чужої війни ...
Владислав Бедринець, RSS
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o