77 загорань сухої трави виникло за дві доби на Черкащині

Дата: 13-04-2017, 11:38

77 загорань сухої трави виникло за дві доби на Черкащині
Через людську недбалість та нехтування правилами пожежної безпеки стан пожежної безпеки в області загрожує стати неконтрольованим. Цього року на Черкащині виникло вже 77 загорань сухої трави, сміття та очерету, а це мало не в чотири рази більше, ніж за попередній рік, коли було зареєстровано 20 таких загорань. Площа пройдена вогнем становить 79 га території. На перший погляд безневинні пожежі забрали життя 2 громадян, ще 2 особи були травмовані. Внаслідок цих пожеж вогнем пошкоджено 24 будівлі. Про це «Нова Доба» дізналася від прес-служби Управління ДСНС у Черкаській області.

Основною причиною таких пожеж залишається людський фактор. Коли спалювання громадянами сухостою, та залишені без нагляду багаття призводять до чисельних та масштабних пожеж.На жаль, такі пожежі виникають щоденно. Так, лише за останні два дні в області виникло 8 таких загорань.

Зокрема, 11 квітня о 07:20 в селі Придніпровське в Чорнобаївському районі вогонь, який охопив суху траву на відкритій території, поширився і на надвірну споруду на вулиці Івана Мазепи.На місце події з районного центру оперативно прибули рятувальники місцевої Державної пожежно-рятувальної частини, які швидко впоралися із вогнем. Як стало відомо, пожежа сталася від залишених без нагляду багать, в яких селяни спалювали залишки сухої рослинності.

У селі Лузанівка Кам’янського району за аналогічних обставин вогонь охопив одразу чотири повітки. Пожежу ліквідували черговий караул Кам’янської Державної пожежно-рятувальної частини та добровольці пожежної команди з села Лебедівка.

В містах Сміла та Шпола лише оперативне реагування рятувальників зупинило поширення вогню на надвірні споруди розташовані в житловому секторі. Причиною загорання стали випалювання сухої трави, які через сильний вітер вийшли з під контролю місцевих жителів.

Пожежі сухої трави та сміття цієї доби виникли також у селі Лебедин та Лип’янка Шполянського району та в селі Білозір’я Черкаського району. Потерпали від пожеж, пов’язаних зі спалюванням сухої трави, також мешканці Тального.

У зв’язку з цим рятувальники нагадують усім громадянам, що випалювання сухої рослинності в області наразі заборонено. Служба порятунку закликає усіх мешканців області більш відповідально ставитися до поводження із відкритим вогнем, припинити випалювання територій від сухої рослинності та спалювання сміття. Під час перебування у лісових масивах неухильно дотримуватися вимог правил пожежної безпеки.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода