ЕКОНОМІКА


Новина із категорії: Економіка, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

На 23 % зекономила Черкащина цього опалювального сезону

Дата: 19-04-2017, 17:47.

На 23 % зекономила Черкащина цього опалювального сезону Таких показників удалося досягти завдяки проведенню модернізації котелень та їх переходу на альтернативні види палива. На цьому наголосив заступник голови – керівник апарату Черкаської ОДА Сергій Овчаренко на засіданні з підбиття підсумків опалювального сезону в області. «Нова Доба» про це дізналася в прес-службі ОДА.

Цьогоріч опалювальний сезон в області завершився значно раніше від запланованого. Цьому сприяли погодні умови. У більшості регіонів області він проходив стабільно, а температурні показники повітря в приміщеннях підтримувалися згідно нормативних. Втім були й випадки обмежень подачі природного газу через існуючу заборгованість за спожитий газ та несвоєчасне отримання номінації газу. Найскладніша ситуація була у Смілі та Умані.
– В осінньо-зимовий період на Черкащині працювали понад 160 котелень, які обслуговували як житлові будинки, так і заклади соціальної сфери, – говорить заступник очільника області. – Торік чимало котелень відмовилися від газу та перейшли на альтернативні види палива – щепу, пелети. Зокрема 45 газових котелень бюджетної та соціальної сфери. Для проведення таких енергоефективних заходів було витрачено 116 млн грн. У цьому питанні для нас, як і для всієї України, показовою є Закарпатська область. Адже тут взагалі відмовилися від використання газу.

Водночас, за словами Сергія Овчаренка, у деяких районах та містах області взагалі не проводилися жодні роботи із заміни котельного обладнання. Йдеться про Ватутіно, Золотоношу, Смілу, Умань, Жашківський, Канівський, Катеринопільський, Христинівський та Шполянський райони.

– Питання погашення заборгованості, отримання номінацій газу, відсутність засобів обліку газу або їхня невідповідність стандартам – саме ці проблеми повторюються у нас з року в рік, – наголосив Сергій Миколайович. – Хоча щороку до початку опалювального сезону ми починаємо готуватися завчасно. Наразі гостро стоїть питання встановлення побудинкових засобів обліку тепла. За цими показниками Черкаська область у п’ятірці гірших – лише 43%. За вимогою ж Уряду, до серпня маємо підвищити наші показники з установлення побудинкових лічильників до 70%, а вже на початок опалювального сезону – до 90%. Тож це питання триматиму на особистому контролі.

Теги: черкаси, черкаська область, економія, опалення, сезон, будинки, область


Черкаси наживо

Замість лімузинів, високих підборів та краваток – віз, вишиванки та плахти. На Черкащині взялися за відродження місцевих весільних традицій. Інформує
Більше місяця минуло після жахливого буревію, що пронісся Черкащиною. Тоді найбільше постраждали райони лівобережжя, зокрема Золотоноша. Не обійшлося
< >
На виставці ...
Олексій Юрін, RSS
Отож – почнемо?! ...
Володимир Даник, RSS