СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО


Новина із категорії: Сільське господарство, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Лісівники Черкащини завершили весняну лісокультурну кампанію

Дата: 19-04-2017, 16:37.

Лісівники Черкащини завершили весняну лісокультурну кампанію Лісівники Черкащини завершили роботи зі створення лісових культур – планові обсяги виконали всі лісогосподарські підприємства. У державному лісовому фонді цієї весни створено лісових культур на площі 1343 гектари, в тому числі захисних насаджень – 13 га. Крім того, проведено сприяння природному поновленню на площі 288 гектарів. Про це «Новій Добі» повідомили в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Цієї весни ліси відтворено на площі 1631 гектар (при плані – 1604 га). Загалом у 2017-му році буде проведено відтворення лісів на площі 1675 га.

Щоб успішно та якісно провести цьогорічну весняну лісокультурну кампанію, було заготовлено 80 тонн лісового насіння та вирощено понад 10 мільйонів сіянців. Традиційно основними лісоутворюючими породами для області є сосна звичайна (висаджено 752 га – 54,8% від загальної площі) та дуб звичайний (491 га – 35,8% від загальної площі), на 127 гектарах (9,2%) посіяно та висаджено горіх чорний.

Всі десять лісгоспів досить оперативно, в найбільш оптимальні терміни провели роботи з відновлення та створення лісів. Для забезпечення максимальної приживлюваності сіянців лісівники використовували суперабсорбенти (вологонакопичувачі), висаджували сіянці із закритою кореневою системою, використовували гербіциди при підготовці ґрунту. Лідерами серед підприємств є Черкаський, Чигиринський, Канівський, лісгоспи, якими було посаджено 340 га, 143 га, 140 га лісових культур відповідно. Наразі тривають роботи з доповнення лісових культур минулих років.

Дбають лісівники вже про садіння лісів у 2018 році – протягом першого кварталу ц. р. зібрано 734 кг лісового насіння, з них сосни звичайної – 689 кг. Роботи на лісових розсадниках з посіву основних порід в області знаходяться на стадії завершення. Станом на сьогодні вже засіяно 10 гектарів, при плані в 12 гектарів. Враховуючи зміну кліматичних умов, на цей рік заплановано продовжити роботу із забезпечення лісових розсадників системою крапельного зрошування, переважно тих, де вирощуються соснові сіянці.

Активно в усіх лісгоспах області відбулися заходи Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». В них взяли участь майже 4 тисячі осіб – учнівська та студентська молодь, представники громадськості, місцевих органів виконавчої влади та самоврядування, депутати, журналісти. Щира подяка всім тим, хто приєднався до Акції – разом з лісівниками по всій Черкащині в рамках “Майбутнє лісу у твоїх руках” висаджено 84 гектари лісових насаджень.

Теги: черкаси, черкаська область, ліси, лісокультурна кампанія, лісівники


Черкаси наживо

Замість лімузинів, високих підборів та краваток – віз, вишиванки та плахти. На Черкащині взялися за відродження місцевих весільних традицій. Інформує
Більше місяця минуло після жахливого буревію, що пронісся Черкащиною. Тоді найбільше постраждали райони лівобережжя, зокрема Золотоноша. Не обійшлося
< >
На виставці ...
Олексій Юрін, RSS
Отож – почнемо?! ...
Володимир Даник, RSS