ЗДОРОВ'Я


Новина із категорії: Здоров'я, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

У Смілі вирішували питання переміщення кабінету замісної терапії для наркозалежних

Дата: 21-04-2017, 11:23.

У Смілі вирішували питання переміщення кабінету замісної терапії для наркозалежних У Смілянській РДА відбувся круглий стіл, під час якого лікарі, представники місцевої, районної, обласної влади та громадських організацій обговорили питання, що виникли під час виконання наказу обласної влади з приводу переведення сайту замісної підтримуючої терапії з Обласної психіатричної лікарні в Смілянську міську поліклініку для дорослих. Про це повідомляє власний кореспондент «Нової Доби».

За словами представників обласної влади, перенесення сайту зумовлене нормативно-юридичною невідповідністю діючого сайту ЗПТ на базі КЗ «Черкаська обласна психіатрична лікарня» Черкаської обласної ради та забезпеченням безперервності надання замісної терапії особам, що страждають на психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання опіоїдів.

– Я один з тих людей, які знають найкраще ситуацію по захворюваності на опійну залежність в області. Мушу сказати, що саме у Смілі один з найвищих показників із захворюваності на цей вид залежності, – зазначив головний лікар Черкаського обласного наркологічного диспансеру Анатолій Борозенець, – Це специфічний контингент людей, оскільки паралельно багато хто з них хворіє на туберкульоз, гепатит, ВІЛ/СНІД тощо. У той час, коли такий кабінет лише створювався, про цю залежність було ще досить мало відомо і місцеві лікарі не змогли взяти на себе відповідальність за допомогу таким хворим. Тому сайт замісної підтримувальної терапії був відкритий у обласній психіатричній лікарні. Зараз пішла тенденція до чіткого розмежування бюджетів. Заклад, в якому нині розташовується цей кабінет – обласний, і він не має права надавати цю послужу мешканцям Сміли. Саме тому й постало питання, що її повинні надавати в одному з амбулаторних лікувальних закладів міста.

Наталя Несват, керівник черкаської благодійної організації «Від серця до серця» закликала присутніх на заході відповідально підійти до проблеми людей, що потребують допомоги. Пані Наталя наголосила на тому, що благодійна організація, яку вона представляє, не стоятиме осторонь і готова допомогти вирішити пов’язані з переведенням сайту питання, як організаційного, так і фінансового характеру.

Також під час заходу обговорили проблеми забезпечення стійкості надання соціальних послуг громадським організаціям, які діють в місті Сміла та Смілянському районі.

Теги: черкаси, черкаська область, Сміла, Смілянський район, замісна підтримувальна терапія, Від серця до серця


Черкаси наживо

Замість лімузинів, високих підборів та краваток – віз, вишиванки та плахти. На Черкащині взялися за відродження місцевих весільних традицій. Інформує
Більше місяця минуло після жахливого буревію, що пронісся Черкащиною. Тоді найбільше постраждали райони лівобережжя, зокрема Золотоноша. Не обійшлося
< >
На виставці ...
Олексій Юрін, RSS
Отож – почнемо?! ...
Володимир Даник, RSS