Новина із категорії: Блоги » Володимир Чос

Роздрукувати        Друкована версія

Реабілітація поранених воїнів АТО

Реабілітація поранених воїнів АТО
Володимир Чос
Дата: 16-05-2017, 11:43.
Хто побував на війні – для того вона не закінчиться ніколи. Пережите назавжди залишиться у пам’яті, болем відчуватиметься навіть через багато років. І з цим якось потрібно навчитися жити. Щоб мати можливість створити надійну сім’ю, побудувати кар’єру. Самотужки справитися з цим просто неможливо. Потрібна допомога фахівців – психологів та реабілітогів.
Особливо серйозні проблеми в учасників АТО, які зазнали поранень й отримали інвалідність. Це жахливий стрес, адже на війну йшли здоровими і повними сил, а повернулися скаліченими фізично і морально. Тепер, залишившись в оточенні лише чотирьох стін своєї домівки, відчувають себе непотрібними і усіма покинутими. Вирватися з такого домашнього ув’язнення часто ще важче, ніж із застінків сепаратистів. Страждають, бо відчувають себе тягарем для сім’ї і непотрібними державі.

Реабілітація поранених воїнів АТО

Тому нині Фонд братів Кузьміних здійснює надзвичайно важливу роботу – створює в Україні мережу реабілітаційних центрів для учасників АТО. Один вже успішно діє в Житомирі, інший невдовзі відкриють у Черкасах. Наразі знайшли зручне приміщення по вул. Благовісна. Там проводиться ремонт і завозиться обладнання, щоб реабілітаційний центр запрацював вже у червні. Усі роботи здійснюються за кошти небайдужих людей. Це унікальний приклад самоорганізації населення. Коли розпочалася російсько-українська війна, то виявилося, що наша армія не має навіть найнеобхіднішого. Тому енергією простих громадяни виник потужний волонтерський рух, придбали бійцям бронежилети та іншу амуніцію, зібрали продукти харчування… Так спільними зусиллями вдалося зупинити ворога. А це якщо ще і не перемога, то визначне досягнення.

Тепер спільними зусиллями необхідно підтримати поранених. Фонд братів Кузьміних вже майже два роки займається збором коштів для лікування постраждалих в АТО бійців. Створення реабілітаційного центру справа непроста. Адже потрібно орендувати приміщення, зробити ремонт, закупити інвентар та оплачувати роботу масажистів і реабілітологів. Але зробити це необхідно, адже усі ми у боргу перед нашими захисниками.
Реабілітаційний центр, у якому планують виходжувати поранених бійців, допомагатиме хлопцям безкоштовно. Крім фізичної реабілітації слід надавати ще й моральну підтримку. Наші люди, коли потрапляють до Європи, дивуються, що там дуже багато інвалідів. Хоча потім виявляється, що рівень неповносправності там набагато нижчий, ніж у нас. Просто люди з інвалідністю мають необхідне протезування і засоби пересування, дороги і будівлі облаштовані зручностями для людей з особливими потребами. А головне – інваліди не відчувають себе не такими, як усі. Вони є невід’ємною частиною усього суспільства! Тому й не йдуть на добровільне чи вимушене ув’язнення себе у квартирах. Широкий загал їх не бачить, а тому навіть і не здогадується, наскільки гострою є ця проблема.
Програма максимум реабілітаційних центрів, які створюють брати Олег і Сергій Кузьміни, – поставити хлопців на ноги. Як мінімум – зміцнити їхній дух! Усе-таки зараз ХХІ століття. Є Інтернет, мобільний зв'язок, усілякі технічні вигадки, здатні полегшити життя людини і розширити простір. Варто тільки повірити в себе і не здаватися перед обставинами. Навіть з інвалідністю можна стати успішною людиною.

Наразі проводиться пошук фахівців по реабілітації з досвідом, які готові долучитися до спільної, соціально-корисної праці. Всі питання за телефоном: 0961842110. Запрошуємо однодумців!

Теги: черкаси, черкаська область, Володимир Чос, блог, реабілітація, АТОвці

Черкаси наживо

Цілющі козацькі води. Вилікувати хвороби шлунка, укріпити імунітет – можна і на Черкащині. Водні процедури – безкоштовні і без черг. А ще – невідомі
Смугасті ягоди уже дедалі частіше з'являються на черкаських ринках, та чи є безпечним такий ранній урожай? Журналісти «ВІККА» вирушили на ринок із
< >
Журавлиний крик ...
Анна Григорович, RSS
Як ми боролися з самогоном ...
Лев Хмельковський, RSS
Марилька з Млієва ...
Володимир Чос, RSS
Закордонні марки України ...
Лев Хмельковський, RSS
Повстання охопили Україну ...
Лев Хмельковський, RSS