Новина із категорії: Володимир Чос, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Тальне – тут уміли торгувати

Тальне – тут уміли торгувати
Володимир Чос, RSS
Дата: 17-05-2017, 17:21.
Містечко розташоване при Гірському Тікичі, на поєднанні багатьох доріг для переправи через річку. Щодо походження назви населеного пункту, то слово «Таль» у древніх літописців означає «заручник». Відтак виходить, що назви Тальне, Тальянка – древньослов’янські, названі так ще у сиву давнину. Тальне вперше згадується в документах під 1664 роком. За іншими даними, під 1609 роком, коли це поселення придбав Калиновський. Із 1725 років належало Оранським, Калиновським, Потоцьким. У середині ХІХ століття Тальне належало графині Ользі Станіславівні Шуваловій (у дівоцтві Потоцькій). Землі було 3926 десятин. Тут проживали: євреїв – 3161, православних – 1861, римських католиків – 251. У Тальному уміли торгувати – тут проживали 26 купців, щоправда лише третьої гільдії.

Тальне – тут уміли торгувати

До Тальнівського ключа належали 11 населених пунктів. Тут проживали 5520 ревізійних душ – так тоді називали платників податків. Загалом землі було 30440 десятин землі з великими лісами. Тому Тальнівський ключ вважався заповідним місцем.
У Тальному була кам’яна Троїцька церква з дзвіницею. Її побудував генерал Наришкін у 1846 році. Звів замість старої дерев’яної. На місці її престолу на площі поставили пам’ятник. Церква мала 65 десятин землі.
Дотепер у Тальному зберігся мисливський палац графа Миколи Шувалова. Палац був збудований у стилі французького Ренесансу голландським архітектором у 1893-1903 роках. Хоча на думку кандидата історичних наук Михайла Відейка, замок і парк довкола нього з’явилися ще наприкінці XVIII століття, одночасно з уманською «Софіївкою». Тут теж була скеля кохання, каскад ставків та обов’язковий підземний хід. За версією вченого, Шувалов на початку XX століття лише перебудував існуючий мисливський замок. Палац прикрашений гербом Шувалових.

Археологи досліджують Тальне з 1971 року. Знайшли численні трипільські городища. Кажуть, що тут більше як 5 тисяч років тому жили люди і вирощували хліб, культивували аж 15 видів злаків.

Теги: черкаси, черкаська область, Тальне, торгівля, історія, місто

Черкаси наживо

Понад два роки у місті функціонує балетна школа. Навчатися там починають малюки від 3,5 років. Серед усього, виконують вправи на розтягування,
Благодійний бал за сприянням шкільних лідерів м. Черкаси відбувся 5-го травня у Художньому музеї ім.Т.Г.Шевченка. Кошти збирали на лікування
< >
Колишні учениці ...
Олексій Юрін, RSS
День вишиванки ...
Олексій Юрін, RSS
У кав'ярні ...
Олексій Юрін, RSS