У Черкасах відбувся фестиваль телерадіопрограм «Кобзар єднає Україну»

Дата: 23-05-2017, 16:19

У Черкасах відбувся фестиваль телерадіопрограм «Кобзар єднає Україну»
Із 19 по 23 травня на базі філії ПАТ НСТУ «Черкаська регіональна дирекція» на Черкащині відбувся III Всеукраїнський фестиваль телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну», співорганізатором якого є Державний комітет телебачення і радіомовлення України. Участь в урочистій церемонії відкриття фестивалю взяв перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко, відомий громадський діяч Микола Томенко, представники обласної влади та громадськості. Серед учасників фестивалю – телерадіожурналісти зі всієї України, а також з Іспанії, Білорусі, Німеччини, Грузії та Туреччини. Усього на розгляд журі фестивалю надійшло майже 100 телевізійних та радіопрограм.
Окрім конкурсних переглядів, програмою фестивалю було передбачено проведення майстер-класів, творчих зустрічей, спілкування у журналістському середовищі.

Під час відвідин Холодного Яру учасники фестивалю відвідали резиденцію гетьмана України Богдана Хмельницького в селі Суботів, познайомились із Мотронинським монастирем, історико-культурним заповідником, заклали Алею єдності та символічно посвятили ручки (головну зброю журналіста) у Козацькому ставі. Окремою сторінкою культурно-ознайомлювальної програми фестивалю стало знайомство із Золотоношею. Також журналісти мали нагоду зустрітись із відомим черкаським волонтером та письменником Валерієм Макеєвим, який презентував свою нову книгу про реалії гібридної війни та військовий конфлікт на Сході України «Призраки Президента».
Цікавою для всіх була зустріч із потужною делегацією з Білорусі, під час якої журналісти могли порівняти рівень свободи слова в Україні та Білорусі та подискувати з цього приводу. До речі, білоруських колег зібрала в Україні Асоціація журналістів Білорусі.

Підсумки фестивалю було підбито у день вшанування великого Кобзаря та одразу після велелюдної ходи до могили поета. Нагородження переможців цьогорічного фестивалю відбулося у великій залі музею Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі.

У телевізійному форматі, брали участь творчі колективи 26 філій ПАТ НСТУкраїни та інших телевізійних організацій регіонів України та міста Києва. На розгляд журі було представлено 68 телепередач. Перегляд засвідчив створення якісного телепродукту, новаторський журналістський підхід та цікаві операторські й режисерські рішення.

Визнано переможцями в номінаціях

1. «Обнімітеся ж, брати мої»
І Філія ПАТ НСТУ «Волинська регіональна дирекція»
Телепрограма «І буде син, і буде…»
Автор і режисер Марія Андрушко, редактор Ольга Куліш, оператор Валерій Фетисов, монтаж Анжела Шабала, графіка Микола Кушнірук.

ІІ Філія ПАТ НСТУ « Донецька регіональна дирекція»
Телепрограма «Подорож у часі.(Нащадки лемків-переселенців)»
Автор Наталія Поколенко, оператор Андрій Резніков, режисер Владислав Бобрун

ІІ Філія ПАТ НСТУ « Рівненська регіональна дирекція»
Телепрограма «Українець»
Автор Олексій Бухало, режисер Костянтин Гнітецький, оператор Микола Штемпель

ІІІ Філія ПАТ НСТУ « Івано-Франківська регіональна дирекція»
Телепрограма «Обертинці в Парижі.»
Автори Галина Добош, Михайло Качанський, Ольга Котюк, оператор Дмитро Самарський.

ІІІ ГО «Суспільна думка» м.Сєвєродонецьк
Кліп на слова Т.Шевченка «Б’ють пороги»
Автор Ольга Шаповалова, режисер Сергій Нощенко

ІІІ КП «Медіа-центр» м. Сміла (телестудія «Тясмин»)
Лист-пісня від Марії Вівчарик

2. «Тарасовими шляхами»
І Філія ПАТ НСТУ « Вінницька регіональна дирекція»
Телепрограма «Грані»
Автор Ольга Орел, режисер Ольга Мовчанюк, оператор Володимир Черніков

ІІ Філія ПАТ НСТУ « Запорізька регіональна дирекція»
Телепрограма « Хортиця: за брамою слів».
Автор Віталій Бабенко, режисер Віра Мітник, звук Ірина Кутузова, оператор Вадим Коцило, відеоарт Ольга Фоменко

ІІ Центральна дирекція канал «Культура»
Телепрограма «Центр уваги.Казка про Катерину»
Автор Галина Літовченко, режисер Наталія Ноєнко, звук Тетяна Шестопал, оператор Сергій Карапищенко.

ІІІ Філія ПАТ НСТУ «Волинська регіональна дирекція»
Телепрограма « Поверніть мені Шевченка…»
Автор і режисер Марія Андрушко, редактор Ольга Куліш, оператори Валерій Фетисов, монтаж Олександр Радчук.

ІІІ Філія ПАТ НСТУ «Одеська регіональна дирекція»
Телепрограма «Джерело натхнення та життя»
Автор Сергій Ковтюх, режисер Галина Захарова, звук Михайло Борзов, оператор Ігор Дерев’янко


ІІІ Філія ПАТ НСТУ «Харківська регіональна дирекція»
Телепрограма «За межами часу…»
Автор та режисер Катерина Махова, оператор Катерина Махова

3. "Україно,рідний краю".
І Філія ПАТ НСТУ «Черкаська регіональна дирекція»
Телепрограма «Ми -- українці»
Автор Діана Кметюк, режисер Микола Волощук, оператори Микола Назарчук, Тамаз Горозія, Анатолій Бойчук, Олександр Костирко

ІІ Філія ПАТ НСТУ «Волинська регіональна дирекція»
Телепрограма «Сіма Кордунова:Споконвічні цінності мої»
Автор Наталія Морозюк, редактор Марія Андрушко, оператор В.Клімович, режисер А.Шабала

ІІ Філія ПАТ НСТУ «Криворізька регіональна дирекція»
Телепрограма «Прошу, щоб сім’ї воз’єднались»
Автор Данута Олєйнікова, звук Андрій Отян, оператор Микола Домашов, відеоарт Ніна Біла

ІІІ Філія ПАТ НСТУ «Чернівецька регіональна дирекція»
Телепрограма «Палітра»
Автор Людмила Мельник, режисер Юлія Мілімонко, оператор Антон Романюк

ІІІ Філія ПАТ НСТУ «Новгород-Сіверська регіональна дирекція»
Телепрограма «Шлях до миру»
Автор О.Коцебчук, оператори Н.Терещенко, В.Коровко, монтаж В.Марченко


ІІІ Філія ПАТ НСТУ «Житомирська регіональна дирекція»
Телепрограма «Ключ до успіху.Юрій Дубінін»
Автор Оксана Ковальчук, режисер Оксана Жембровська, звук О.Кодубовський

4.«Ще не вмерла України ні слава, ні воля»
І Філія ПАТ НСТУ «Херсонська регіональна дирекція»
Телепрограма «Герої не вмирають.Олександр Райхерт»
Автор Тамара Муравицька, режисер Василь Середюк, оператор Артем Ковальчук

ІІ Філія ПАТ НСТУ «Дніпровська регіональна дирекція»
Документальний фільм «Піца#peace»
Автор Оксана Коновець, режисер Артем Дубина, оператори Юрій Чалий, Дмитро Петрук.

ІІ Філія ПАТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція »
Телепрограма «Один із нас: «Малий». Пам’яті Михайла Покидченка присвячується»
Автор Анастасія Соболєва, режисер Мар’яна Уманська, оператори Вадим Свида, Любомир Шквара

ІІІ Філія ПАТ НСТУ «Хмельницька регіональна дирекція»
Телепрограма «#наша#мала»
Автор Наталія Паляниця, режисер Володимир Паляниця, оператори О.Горішевський, В.Паламар, М.Габрух.

ІІІ Філія ПАТ НСТУ «Житомирська регіональна дирекція»
Телепрограма «Небайдужі волонтери»
Автори Н.Собкович, Т.Маківська, Т.Нестерук, О.Кучмій, Г.Ковальчук, режисер Н.Собкович, звук О.Кодубовський, оператори С.Кобилянський, С.Базилюк.

ІІІ Філія ПАТ НСТУ «Київська регіональна дирекція»
Телепрограма «Незламні духом: О.Буйволюк»
Автор та режисер Олеся Доліна, оператор Олеся Доліна

5.«І оживе добра слава, слава України»
І Філія ПАТ НСТУ «Київська регіональна дирекція»
Телепрограма «Гетьманська кухня»
Автори Олександр Савенко, Валерій Галан, режисер Дмитро Крижанівський

ІІ Філія ПАТ НСТУ «Запорізька регіональна дирекція»
Телепрограма «Втеча»
Автори Валентин Терлецький, Світлана Кочкарьова, режисер Світлана Кочкарьова, оператори В.Карпенко, А.Варьонов

ІІ Філія ПАТ НСТУ «Вінницька регіональна дирекція»
Телепрограма «Краяни»-«Пшениченьку жали…»
Автор та режисер Світлана Бондар, звук Андрій Пенделя, оператор Вадим Демець.

ІІІ Філія ПАТ НСТУ «Чернівецька регіональна дирекція»
Телепрограма «Котилася торба, або зустрічі у просторі без меж...»
Автор Галина Комерзан, оператори А.Бойчук, А.Романюк, В.Дорош, Н.Волошенюк, Б.Танасійчук, С.Третяк.

ІІІ Філія ПАТ НСТУ «Донецька регіональна дирекція»
Телепрограма «Подорож у часі.Олекса Тихий..»
Автор Наталія Поколенко, режисер Владислав Бобрун, оператор Андрій Рєзніков,

ІІІ Філія ПАТ НСТУ «Миколаївська регіональна дирекція»
Телепрограма «Справа №»
Автор та режисер Сергій Пишненко, звук Анна Мунтян, оператири Руслан Іванов, Олександр Пан, відеоарт Є.Пазініч

6.«Славні нащадки славного роду»
І Філія ПАТ НСТУ «Київська регіональна дирекція»
Телепрограма «Доторкнутися до вічності. О.Архипенко.»
Автор та режисер Олена Гусєва, звук Ігор Єрошев, відеоарт Ігор Єрошев

ІІ Філія ПАТ НСТУ«Житомирська регіональна дирекція»
Телепрограма «З Україною в серці»
Автор та режисер Людмила Натикач, звук О.Кодубовський, оператори С.Кодубовський, М.Возний, монтаж Л.Меодушевська, А. Меодушевська.

ІІ Філія ПАТ НСТУ «Черкаська регіональна дирекція»
Телепрограма «Мрії здійснюються?!»
Автор Надія Грабовська, режисер Сергій Мусієнко, оператори Олег Кураш, Олег Клименко

ІІІ Філія ПАТ НСТУ «Чернівецька регіональна дирекція»
Телепрограма «Волонтери вічності»
Автор Людмила Мельник, режисер Юлія Мілімонко, звук Мар’ян Гіна, оператор Антон Романюк.


ІІІ Філія ПАТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція»
Телепрограма «Оберіг її життя»
Автор Тамара Дулінова, режисер Наталія Тронь Гедеш, звук Артур Венгрін, оператор Роман Війгеш


ІІІ БФ «Склянка часу» м.Канів
Телепрограма «Шляхом дружби»
Автори Олександр Апальков та Михайло Калініченко, режисер Олександр Апальков, оператор Сергій Омельчук.

7. «Діла добрих оновляться, діла злих загинуть»
І Філія ПАТ НСТУ «Вінницька регіональна дирекція»
Телепрограма «Ой, у лузі червона калина...»
Автор та режисер Марина Сенчик, звук Катерина Кирилюк, оператор Р.Макогон

ІІ Філія ПАТ НСТУ «Хмельницька регіональна дирекція»
Телепрограма «Центр журналістських розслідувань»
Автор Михайло Жила, режисер Любов Курманська, операторІван Мовчан.

ІІ Філія ПАТ НСТУ «Черкаська регіональна дирекція»
Телепрограма «Муха на перехресті або Маленьке Чикаго»
Автор Людмила Рябова, оператори Максим Шевченко, Тамаз Горозія, Олег Кураш, Сергій Резніченко, режисер Максим Поляков, звук Сергій Мусієнко, Микола Волощук.

ІІІ Філія ПАТ НСТУ «Луганська регіональна дирекція »
Телепрограма «Лінія розмежування»
Автор Наталія Федорова, звук і режисер Ірина Щербакова, оператор Олександр Буряк


ІІІ Філія ПАТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція»
Телепрограма «Незвідане Закарпаття-Шевченко і Закарпаття..»
Автор Анастасія Ножка, режисер Наталія Денисюк,оператор Назарій Будз.

8.«Згадати,щоб перемогти»
І Філія ПАТ НСТУ «Полтавська регіональна дирекція»
Телепрограма «Соловецькі в’язні з України.»
Автори Ольга Ніколенко, Наталія Іванченко, режисери Наталія Іванченко, Дмитро Старіков, оператор Дмитро та Максим Старікови

ІІ Філія ПАТ НСТУ «Херсонська регіональна дирекція»
Телепрограма «Анексовані долі..»
Автори Еріка Авдєєва, Василь Середюк, режисер Рустам Авдєєв, оператори Рустам Авдєєв, Дмитро Гідулянов

ІІ Філія ПАТ НСТУ «Луганська регіональна дирекція»
Телепрограма «Радієвський.І мертвим, і живим»
Автор Олександр Шелест, оператори С.Нощенко, О.Буряк, режисер Юлія Шелест, відеоарт Ю.Старостенко.


ІІІ Філія ПАТ НСТУ «Чернігівська регіональна дирекція»
Телепрограма «Цикл «Колискова для дорослих». Фільм Леонід Терехович»
Автор та режисер Ірина Воробей, звук Юрій Анікейчик, оператори Євген Довбня, Василь Матвієнко.


ІІІ Філія ПАТ НСТУ «Львівська регіональна дирекція»
Телепрограма «Звитяга»
Автори Галина Тарадайка, Антон Миронович, Олексій Мазурін, оператори Віталій Рудковський, Владислав Назаркевич, Олексій Мазурін, режисер Наталія Скачкова.

Гран-прі Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну» отримало
Об’єднання кінематографістів України «Кіно-Логос»
Трилогія «Тарас Шевченко»
Автор та режисер Дмитро Ломачук, оператор Юрій Долгоручко, звукорежисер Андрій Обод.



У Черкасах відбувся фестиваль телерадіопрограм «Кобзар єднає Україну»

На конкурс було представлено 35 радіопрограм.
За підсумками прослуховування конкурсних радіопрограм члени журі ухвалили:

ГРАН-ПРІ Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
нагородити радіопрограму «Світанкове село» філія ПАТ «НСТУ» «Вінницька регіональна дирекція «Вінтера»
Автор Зоя Тищенко
Звукорежисер Тетяна Левченко


Визнано переможцями:

НОМІНАЦІЯ «Обнімітеся ж, брати мої»
1. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням І місця радіопрограмі «Життя після бою» філії ПАТ «НСТУ» «Черкаська регіональна дирекція»
Автор Олена Захарова
Звукорежисер Дмитро Іванюшев

2. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням ІІ місця радіопрограмі «Духовні обереги» філії ПАТ «НСТУ» «Тернопільська регіональна дирекція»
Автор Анжела Шова
Звукорежисер Галина Зубик

3. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням ІІІ місця радіопрограмі «Репортаж із сірої зони» філії ПАТ «НСТУ» «Івано-Франківська регіональна дирекція «Карпати»
Автор Христина Букатчук
Звукорежисер Михайло Рудніцький

НОМІНАЦІЯ «Тарасовими шляхами»
1. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням І місця радіопрограмі «Любов - Господня благодать?» філії ПАТ «НСТУ» «Житомирська регіональна дирекція», радіо «Житомирська хвиля»
Автор Артур Самарцев
Звукорежисер Наталія Кулініч

2. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням ІІ місця радіопрограмі «Жінки в долі Шевченка» філії ПАТ «НСТУ» «Київська регіональна дирекція»
Автор Ірина Тимошенко
Звукорежисер Микола Найдюк

3. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням ІІІ місця радіопрограмі «Пам'ять серця» філії ПАТ «НСТУ» «Житомирська регіональна дирекція»
Автор Віра Чернець
Звукорежисер Тетяна Гайдукевич

НОМІНАЦІЯ «Ще не вмерла України ні слава, ні воля»
1. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням І місця радіопрограмі «Ростріляна пісня» філії ПАТ «НСТУ» «Чернігівська регіональна дирекція»
Автор Олег Шолох
Звукорежисер Дмитро Хоружий

2. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням ІІ місця радіопрограмі «Покласти життя на вівтар Батьківщини» філії ПАТ «НСТУ» «Вінницька регіональна дирекція»
Автор Світлана Кравінська
Звукорежисер Оксана Кравчук

3. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням ІІІ місця радіопрограмі «Польова пошта» філії ПАТ «НСТУ» « Центральна дирекція «Українське радіо»
Автор Ніна Жежера
Звукорежисер Тетяна Шешеро
Режисер Антоніна Худобець

НОМІНАЦІЯ «Діла добрих оновляться, діла злих загинуть»
1. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням І місця радіопрограмі «Їх розшукує природа» філії ПАТ «НСТУ» «Черкаська регіональна дирекція»
Автор Ірина Філенко
Звукорежисер Володимир Шевченко

2. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням ІІ місця радіопрограмі «Шевченкові заповіді – для кожного з нас» філії ПАТ «НСТУ» «Криворізька регіональна дирекція»
Автор Євгенія Михайлюта
Звукорежисер Сергій Лучко

3. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням ІІІ місця радіопрограмі «Обличчя епохи. Володимир Степанюк» філії ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор Віктор Волощенко
Звукорежисери Сергій Супрун, Віктор Кордонськй

НОМІНАЦІЯ «І оживе добра слава, слава України»
1. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням І місця радіопрограмі «Ближче» філії ПАТ «НСТУ» «Рівненська регіональна дирекція»
Автор Лілія Майорова
Звукорежисер Вадим Семяник

2. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням ІІ місця радіопрограмі «Моє життя – кінематограф» філії ПАТ «НСТУ» «Харківська регіональна дирекція»
Автор Юлія Ільницька

3. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням ІІІ місця радіопрограмі «Ніч яка місячна» філії ПАТ «НСТУ» «Херсонська регіональна дирекція»
Автор Любов Мороз
Звукорежисер Світлана Кондратьєва

НОМІНАЦІЯ «Славні нащадки славного роду»
1. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням І місця радіопрограмі «Береги творчості Павла Антоневського» філії ПАТ «НСТУ» «Житомирська регіональна дирекція»
Автор Валентина Тичина

2. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням ІІ місця радіопрограмі «Бандуристан Юліяна Китастого» філії ПАТ «НСТУ» «Львівська регіональна дирекція»
Автор Ірена Вовк
Звукорежисер Володимир Копець

3. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням ІІІ місця радіопрограмі «Майбутнє Луганщини» філії ПАТ «НСТУ» «Луганська регіональна дирекція»
Автор Вікторія Марченко
Звукорежисер Олександр Гладкий

НОМІНАЦІЯ «Україно, рідний край»
1. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням І місця радіопрограмі «Бузький Гард. Битва за диво» філії ПАТ «НСТУ» «Миколаївська регіональна дирекція»
Автор Тетяна Бакоцька
Звукорежисер Євгенія Сілаєва

2. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням ІІ місця радіопрограмі Радіоп`єса «Бліндаж» філії ПАТ «НСТУ» «Запорізька регіональна дирекція»
Автор Герман Дубінін
Звукорежисер Сергій Конашевич

3. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням ІІ місця радіопрограмі «Він повів за собою нескорених» філії ПАТ «НСТУ» «Новгород-Сіверська регіональна дирекція «Сіверська»
Автор Наталія Ткач
Звукорежисер Дмитро Вітель

НОМІНАЦІЯ «Згадати, щоб перемогти!»
1. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням І місця радіопрограмі «Повернути свою землю! Відвоювання Широкіного» філії ПАТ «НСТУ» «Одеська регіональна дирекція»
Автор Діана Попкова
Звукорежисер Наталія Железогло

2. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням ІІ місця радіопрограмі «Огонь запеклих не пече» філії ПАТ «НСТУ» «Чернівецька регіональна дирекція»
Автори Ольга Воротняк, Крістіна Петренко
Звукорежисер Михайло Федишин

3. Присвоїти звання "Лауреат Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»
з присудженням ІІ місця радіопрограмі «Український характер» філії ПАТ «НСТУ» «Хмельницька регіональна дирекція «Поділля-центр»
Автор Ала Коломея
Звукорежисер Оксана Слюсар

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода