За крок до ...

Анна Сакун, RSS,
Дата: 1-06-2017, 18:01

Сьогодні свій 90-й день народження святкує моя прабабуся - Катерина Андріївна Криворучко. Все життя вона присвятила вчителюванню - була наставником для дітей початкової школи. Деякі учні, попри плин років, і нині її згадують, намагаються потрапити в гості. Вона у нашій родині - приклад справжньої праматері, еталон жіночої вірності та сили. Без її молитви, мабуть, увесь би наш рід давно перевірвся б на польові квіти без назви. Та не про те.

У сучасному світі, чомусь, довгожителів обожнюють, ними захоплюються та мріють і собі подовжити життя на рік-два, десять-двадцять. А я скільки не спілкувалася із столітніми ювілярами чи довгожителями чула лише одне: "Скоріше б уже вмерти". Це ж чую постійно і від неї. Коли помер її син, вона кричала до Бога: "Чому не я? Забери мене!!!" Тому бабусин вік мене більше печалить, аніж тішить. Людина реально немічна і не може вижити сама. Вона хоче поговорити, а сказати не може, хоче вислухати, а зрозуміти - вже не сила, хоче приготувати їсти - і ледь не підриває увесь будинок від того, що забула вимкнути газ. Кволе тіло і втомлена душа.

Люблю її безмежно, тією любов'ю, яка з'єднує нас крізь покоління. І вже не бажаю їй здоров'я, бо то більше мрії рідних. А бажаю спокою, який дарує мудрість віків, і беру уроки для себе, адже лише у родині ми справжні, і лише такі люди з'єднують минуле поколінь і їх майбутнє.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода