На черкаських пляжах розпочали свою роботу рятувальні пости

На черкаських пляжах розпочали свою роботу рятувальні пости

Відсьогодні на трьох комунальних пляжах Черкас (а це – «Соснівський», «Пушкінський» та «Смілянський») чергуватимуть команди рятувальників. До кінця літа вони щодня пильнуватимуть за тим, аби відпочинок біля Дніпра був спокійним та безпечним. Цього року, нагадаємо, купальний сезон офіційно стартує першого червня й триватиме до 1 вересня. Про це «Нова Доба» дізналася в прес-службі Черкаської міської ради.

Кожен рятувальний пост оснащений усім необхідним для порятунку людей із води. Тут є і моторний човен, і санітарна сумка з медикаментами, і рятувальні жилети й кола, а ще – «кінці Александрова», бінокль, мегафон та легке водолазне спорядження (маска, ласти, трубка, багор).

Цю роботу на узбережжі організовує Черкаська міська аварійно-рятувальна служба. За словами її очільника Сергія Микитченка, із року в рік перед початком купального сезону рятівники цієї комунальної установи проходять спеціальне навчання та атестацію (відтак, усі вони мають право на проведення пошуково-рятувальних робіт на водних об’єктах).

«На кожному з рятувальних постів працюватиме від двох до трьох фахівців, – каже він. – Це залежить від розмірів пляжу. Чергування вони здійснюватимуть із 10:20 до 18:40 як у будні, так і на вихідні. Такий проміжок обрали через те, що саме в цей час ми спостерігаємо найбільшу кількість людей, які відпочивають на березі».

За його словами, у різні зміни загалом працюватиме 13 рятівників. Одним із ключових їхніх завдань – вести постійне зорове спостереження за тими, хто відпочиває на пляжі, та вчасно виявляти людей, яким потрібна допомога.

«Якщо рятувальник помітить втомленого плавця у воді чи будь-яку людину, яка потребує допомоги, він негайно зобов’язаний її надати. На пляжі інколи можуть трапитися й інші пошкодження, як-то: подряпини й порізи, тож на такі випадки в нас є аптечка», – розповів Сергій Микитченко.

Утім, серед обов’язків рятувальників не тільки допомогти в критичній ситуації, а й запобігти її. Тож для цього вони пильнують, чи дотримуються відпочивальники правил поведінки на воді. Для прикладу, аби ті не пірнали у воду з човнів та не запливати за огороджувальні буї.

Як розповів Сергій Микитченко, торік у період купального сезону врятували життя сімом особам. Загалом, ділиться він, часто їхньої допомоги потребують підлітки або люди напідпитку.

«Зазвичай вони не розуміють небезпеки й запливають на достатньо велику відстань від берега, але сил повернутися назад у них не вистачає», – зазначає він та застерігає всіх берегти власне життя. Для цього слід дотримуватися простих правил поведінки на воді. Рятувальники просять не вживати спиртних напоїв на узбережжі, не йти у воду в нетверезому стані, не запливати за межі за буї, а ще – звертаються до дорослих контролювати дітей, з якими вони приходять на пляж.

Між тим, сьогодні – в день офіційного старту купального сезону – на предмет безпеки прибережну територію обстежили представники управління цивільного захисту департаменту житлово-комунального комплексу й управління Держпродспоживслужби в м. Черкаси. Під час інспекції у них було кілька зауважень із приводу благоустрою цих місць масового відпочинку. Ці недоліки балансоутримувач КП «Дирекція парків» обіцяє усунути в найкоротші терміни.

«Раніше сертифікований лабораторний центр провів перевірку води з Дніпра, згідно з їхніми висновками, людям купатися в ній безпечно», – повідомив начальник управління цивільного захисту Андрій Саленко.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x