КУЛЬТУРА. ОСВІТА


Новина із категорії: Новини » Культура. Освіта

Роздрукувати        Друкована версія

У Черкасах презентували історію і говорили про сучасність

Дата: 12-06-2017, 13:21.

У Черкасах презентували історію і говорили про сучасність Античні статуї не були білими, а бог Аполлон – не зовсім добрий і красивий? Ці та інші цікаві речі днями розповів черкасцям під час творчої зустрічі журналіст, письменник та історик Олексій Мустафін. Він привіз до міста презентацію циклу «Справжня історія» та книги «Влада майдану. Хто і навіщо винайшов демократію». Автор побував у Черкасах уперше, так само наше місто перше, окрім Києва, де відбулася подібна презентація.

Олексій Мустафін одного разу вирішив поцікавитися, а за якими підручниками вивчатиме історію України та світу його син. Перегортавши усю навчальну літературу, історик за фахом і журналіст за покликанням не знайшов там того, що хотів би, аби вивчив його син. Замість того знайшов порушення логіки викладу і безліч непотрібних дат. Так і зародилася ідея написати книгу про історію без зайвих дат та простою зрозумілою мовою.

– Я звик працювати за принципом: «Якщо бачиш, що щось не так, то візьми і зроби краще!». А оскільки я сам за фахом історик, то і вирішив написати підручник, який буде зрозумілий, доступний та логічний, - розповів Олексій Мустафін. – Розповідь у своїх книгах я побудував логічно до розвитку історичного процесу в цілому, а не за поділом розвитку цивілізацій. Також я прагнув розкрити історію України через призму історії світу, з огляду на її зв’язки із сусідами у різні періоди. Я хотів показати справді справжню історію: захопливу, правдиву, що спирається на факти та думки фахових істориків, багато досліджував, читав різну літературу.

Серію «Справжня історія» Олексій Мустафін почав видавати ще 2013 року, тоді у світ вийшла перша книга «Справжня історія Стародавнього світу». Нині ж друком вийшло четверте видання «Справжня історія пізнього Нового часу», а відвідувачам зустрічі автор натякнув, що вже є і п’ята частина циклу, яку вже встиг прочитати його найголовніший читач – син. До всього Олексій Мустафін анонсував вихід ще двох своїх видань, які зацікавлять новизною та історичним дослідженням: історія кави та історія прянощів.

Попри вихідний день, на зустріч зібралося понад 20 черкасців, які ні на хвилину не давали автору перепочити, ставили безліч запитань і щодо матеріальної бази, доказової, інтерпретації фактів, цікавилися також сучасною історією та журналістською роботою автора.

- Україна переживає те, що її сусіди пережили трохи раніше. Тому, вважаю, це запізнення і відбувається з таким болем та кров'ю, - зауважив Олексій Мустафін.

Організували таку інтелектуальну творчу зустріч із письменником - ГО «Асоціація громадських ініціатив «Місто на «Че» та Книжковий супермаркет «Буквиця».

Анна Крутіхіна

Теги: черкаси, черкаська область, новини черкас, черкаські новини, новини черкащини, Мустафін, історія, книги, цикл книг, журналіст, Майдан, демократія, Аполлон, боги, греки, видання


Черкаси наживо

77-річний пенсіонер-денсер Олександр Ковальчук відкрив клуб танцю. Його учнями стали понад півсотні охочих танцювати. У репертуарі: фокстрот,
Борис Юхно, черкаський журналіст і письменник, у прямому ефірі телеканалу «Прямий» розповів про історію Черкас та власну книгу, присвячену періоду
Поезія оминула цензуру ...
Лев Хмельковський, RSS
На Андрія, у музеї ...
Юлія Вовкодав, RSS
Зоряні війни за гендерною ознакою ...
Владислав Бедринець, RSS
Горішок для мами ...
Юлія Фомічова, RSS
Варто читати старі календарі ...
Лев Хмельковський, RSS
Добро – поряд ...
Анна Сакун, RSS
Філософи... філософствують! ...
Володимир Даник, RSS