СУСПІЛЬСТВО


Новина із категорії: Новини » Суспільство

Роздрукувати        Друкована версія

Драбівський краєзнавчий музей відроджується після двадцяти років занепаду

Дата: 22-10-2013, 14:57.

Драбівський краєзнавчий музей відроджується після двадцяти років занепаду приміщення музею відремонтували, започаткували перші експозиції і водять на екскурсії школярів. Про це "Новій Добі" розповів власний кореспондент.

Після відомих подій двадцятирічної давнини краєзнавчий музей у Драбові всерйоз занепав: якось усім стало не до культури, не до історії. Зібрані на той час експонати і матеріали сховали до кращих часів у підвалах адмінприміщень; дещо й розгубилося. Залишилися тільки одинаки-ентузіасти, які попри все були впевнені: історія рідного краю не може потрапити в розряд непотрібних речей. І мали рацію: зо два роки тому в селищі вирішили відродити музей, зробивши його уособленням любові до малої Батьківщини.

– Усе почалося з приходом на посаду нового керівника відділу культури Драбівської райдержадміністрації, – розповідає Оксана Метелиця, науковий співробітник музею. – Коли начальником відділу стала Світлана Іванівна Орел, вона зуміла переконати і депутатів районної ради, і керівництво району в тому, що на цю святу справу не треба шкодувати грошей. І років зо два тому почався ремонт приміщення, яке, стоявши пусткою, звісно, прийшло до жахливого стану.

Тепер у кімнатах музею відкрито народну світлицю, працюють, щоразу змінюючись, нові експозиції виробів народних умільців, готуються нові кімнати – відомого земляка-художника, репресованого в 1937 році Івана Падалки та до 60-річчя Черкащини.

Колись, у далекому 1967-ому році, цей музей відкривав двічі Герой Радянського Союзу Іван Степаненко. Тепер в одній з кімнат, присвяченій Великій Вітчизняній війні, розташувалося його погруддя. В кімнаті поруч зберігають пам'ять про інших земляків, вчителів, істориків, патріотів краю, які доклали чималих зусиль, щоб жодна деталь з життя Драбівщини не була втрачена. Тут їхні книжки, наукові роботи, краєзнавчі напрацювання: Володимира Щерби з Шрамківки, Віктора Козоріза з Великого Хутора, Володимира Потапенка, колишнього директора музею.

Тепер тут хазяйка – Наталя Лопатюк, вчитель історії в Драбівському НВК і директор музею. Їй всього лише 25, зате енергії й завзятості не позичати. Закінчивши Київський Національний педагогічний університет ім. Драгоманова, вона, попри всі стереотипи, приїхала на роботу у провінційне містечко. Тепер разом з Оксаною Петрівною вона працює з талановитими земляками, мізкує над оформленням експозицій їхніх творів, поповнює фонди музею, збираючи по всіх усюдах різноманітний мотлох, вишукуючи серед нього дійсно цінні речі.

– Ось цей рушник, приміром, вишитий ще 1807 року, уявляєте? Йому вже більше, як дві сотні років! – показує Оксана Петрівна вишиваний рушник на стіні світлиці. – Сюди приходять діти займатися з майстрами народних ремесел, з вчителями.Тож ця світлиця – не зовсім музей, скоріше студія. Ми прагнемо, щоб такі студії декоративно-прикладного мистецтва відкривалися і в селах. Наприклад, у Великому Хуторі одна вже діє.

Світлана СобольТеги: черкаси, черкаська область, Драбов, Драбівський музей, краєзнавчий музей


Черкаси наживо

День пухнастих та вусатих. 17 лютого частина Європи відзначаэ День котів. Журналісти познайомили глядачів із колоритними черкаськими чотирилапими.
Після танення снігу деякі черкаські вулиці перетворюються на ставки. На незаасфальтованих ділянках утворюються глибокі ями. Така ситуація виникла й
Поет із Ковалівки ...
Володимир Даник, RSS
Про свято Стрітення ...
Сергій Мошенський, RSS
Пісні чужої війни ...
Владислав Бедринець, RSS
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o