У департаменті соцполітики розповіли, чим загрожує виплата зарплат у конвертах

У департаменті соцполітики розповіли, чим загрожує виплата зарплат у конвертах

Днями в департаменті соціальної політики провели чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Їх проводять щомісяця. Під час таких зустрічей із представниками бізнесу проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо вимог законодавства про працю. Про це «Нова Доба» дізналася від прес-служби Черкаської міськради.

На засідання робочої групи запрошують суб’єктів господарської діяльності, у яких згідно звітності по єдиному соціальному внеску заробітна плата є нижчою від встановленого законодавством мінімального рівня. Члени комісії надають консультації та зобов’язують представників бізнесу спрямовувати вивільнені кошти, за рахунок зменшення розміру єдиного соціально внеску, на підвищення заробітних плат найманим працівникам.

На останньому засіданні робочої групи з 14 офіційно запрошених суб’єктів господарської діяльності були присутні 2, а саме: ФОП Коростильова Таміла Федорівна та ФОП Круглова Олена Валеріївна. Ще 2 – надали письмові пояснення (ТОВ «Тайгер Трейдинг Ко» та ТОВ «Керамбуд Групп»).

З’ясовано, що недотримання встановленого законодавством мінімального рівня заробітної плати на цих підприємствах сталося через переведення працівників на неповний робочий день (тиждень) у зв’язку з відсутністю обсягів робіт.

Натомість деякі суб’єкти господарської діяльності не з’явились на засідання робочої групи без пояснення поважних причин відсутності, а саме:

– ТОВ «Базилєвс», керівник Чепурна Надія Олександрівна;
– Черкаське обласне товариство кролівників та звірників-любителів, керівник Пухир Олександр Олександрович;
– ТОВ «Вальдес», керівник Лоскуєв Василь Леонідович;
– ТОВ «Медичний центр дезінфекції», керівник Михновський Федір Іванович;
– ТОВ «Оріон-Глас СК», керівник Яцентюк Анатолій Миколайович;
– ПП «Добробуд-Черкаси», керівник Бас Тетяна Антонівна;
– ФОП Ільченко Людмила Яківна;
– ФОП Валюлевич Галина Володимирівна;
– ФОП Литвиненко Марія Петрівна;
– ФОП Лаут Альона Миколаївна.

Загалом з початку цього року відбулося 6 засідань робочої групи, на які було запрошено 116 керівників суб’єктів господарювання. Заслухано 51 суб’єктів господарської діяльності, у яких середньомісячна заробітна плата є нижчою від встановленого законодавством мінімального рівня.

За даними Державної податкової інспекції у м. Черкасах, із початку 2017 року в обласному центрі було створено 1206 нових робочих місць.

Суб’єктами господарської діяльності – юридичними особами з початку року легалізовано доходу на суму – 268,9 тис. грн., додаткові надходження до бюджету податку на доходи з фізичних осіб на суму – 48,4 тис. гривень.

Суб’єктами господарської діяльності – ФОПами легалізовано доходу на суму – 91,6 тис. грн., додаткові надходження до бюджету податку на доходи з фізичних осіб на суму – 16,5 тис. гривень.

На сьогодні виплата нелегальної заробітної плати «у конвертах» все більше набуває характеру соціального явища, вкрай загрозливого для економіки держави, оскільки призводить до приховування від оподаткування значних сум нелегально виплаченої заробітної плати, зменшує надходження страхових внесків до Пенсійного фонду України, обмежує можливості пенсіонерів реалізовувати своє право на гідні пенсії.

Одночасно на засіданнях робочої групи керівникам суб’єктів господарювання постійно наголошується на відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю. Окрім того, із 1 січня 2017 року розширено механізми впливу на юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, шляхом внесення відповідних змін до статті 265 Кодексу законів про працю України.

Відповідальність юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, за порушення законодавства про працю передбачена від мінімального розміру заробітної плати до стократного розміру мінімальної заробітної плати (3200 грн. – 320000 грн.). А саме:

*фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (96 000 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

*порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі

– у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати (9 600 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення;

*недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (32 000 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

*недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (32 000 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

*недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні – у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати (9600 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення;

*якщо має місце недопущення до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, розмір штрафу складе 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (320 000 гривень).

*порушення інших вимог трудового законодавства загрожує роботодавцям штрафом у розмірі мінімальної заробітної плати – 3200 гривень.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x