СУСПІЛЬСТВО


Новина із категорії: Новини » Суспільство

Роздрукувати        Друкована версія

У Кременчуцькому водосховищі знову зросли концентрації марганцю

Дата: 21-07-2017, 13:22.

У Кременчуцькому водосховищі знову зросли концентрації марганцю Результати спостережень за якістю поверхневої води Кременчуцького водосховища, що виконувались лабораторією гідрометеослужби, показали високі показники по марганцю. Гідрометеослужба оцінює якість води в порівнянні виміряних значень з рибогосподарськими нормативами − гранично допустимими концентраціями (ГДК). Рівень забруднення води певною хімічною сполукою вважається високим, якщо її концентрація перевищує ГДК у 10 разів. «Нова Доба» про це дізналася в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології

Як повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань, у фоновому створі, що знаходиться вище міста Черкаси на 2 км, вміст у воді марганцю досягав рівня 43 ГДК. За останні 10 років, лише в 2010 році концентрації марганцю перевищували ці значення. Середня за 2 квартал 2017 року концентрація без суттєвих змін у порівнянні з даними за перший квартал. Якщо порівнювати результати спостережень у 2017 році з результатами 2016 року, то середня концентрація марганцю збільшились у 9 разів.

Вміст марганцю у створі 6 км нижче міста перевищував ГДК у 16 разів і одночасно був меншим за фонові значення у 2,6 рази. Результати спостережень другого кварталу 2017 року показують також, що вода, окрім марганцю, забруднена вище допустимих норм міддю до 18 ГДК, цинком та хромом шестивалентним до 5 ГДК, фенолами до 6 ГДК.

Причиною такого забруднення поверхневої води річки Дніпро на території Черкаської області могли бути промислові та комунальні скиди в річку.
Дані по вмісту в поверхневій воді важких металів, у тому числі і марганцю є достовірними, так як їх визначення проводилось високо чутливим методом атомної абсорбції в атестованій лабораторії. Як відомо, високі концентрації марганцю шкідливі не тільки для риби, але і для людини.

Важливо знати, що в результаті постійного вживання питної води, в якій перевищений вміст даного хімічного елемента, може призвести до хронічного отруєння цим небезпечним для здоров’я металом.

Теги: черкаси, черкаська область,


Черкаси наживо

Чотири роки тому у цей день загинув полковник Ігор Момот. Тоді вперше з російського боку стріляли по Україні з «Градів». Посмертно йому присвоїли
Місцевий фотограф Олександр Рибалка зробив світлини мешканців дитбудинків, будинків сімейного типу та інтернатів Черкас та області. Автор робіт
На безкраїй ниві афоризму… ...
Володимир Даник, RSS
Нічний гість ...
Анна Сакун, RSS
Одна з пісень Висоцького ...
Володимир Даник, RSS
І це теж мине ...
Сніжана Калюжна, RSS
Якість наших душ ...
Анна Сакун, RSS