Які дії платника у разі зупинення реєстрації ПН / РК − актуальний коментар головного управління ДФС у Черкаській області (ОНОВЛЕНО)

Дата: 4-08-2017, 12:19

Які дії платника у разі зупинення реєстрації ПН / РК − актуальний коментар головного управління ДФС у Черкаській області (ОНОВЛЕНО)
У разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, платник податку має право подати (протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній) пояснення та копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України.
Як подати пояснення Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601. Повідомлення (J(F)1312601) формується по кожній окремо податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в Реєстрі.
До Повідомлення по кожній податковій накладній (!) в обов’язковому порядку додаються у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF копії всіх первинних документів, зазначених у Вичерпному переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за конкретним критерієм та бухгалтерську довідку з інформацією про наявність приміщень (власних, орендованих); виробничих потужностей (власних, орендованих); земельних ділянок (власних, орендованих); найманого персоналу (власного, за сумісництвом); доходу від проведення діяльності за попередній період; залишки готової продукції (найменування); залишки сировини (найменування).
При формуванні пакету документів – додатків до Повідомлення форми J(F)1360101 варто враховувати, що розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 мГб.

Як завантажити електронні формати Повідомлення та додатки до нього, сформувати та надіслати Повідомлення
Завантажити електронні формати Повідомлення та додатки до нього можна через офіційний веб-портал ДФС, розділ «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів.
Сформувати та направити Повідомлення з додатками можна:
1) через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (режим «Ведення звітності»), вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua
2) через офіційний веб-портал ДФС України за допомогою безкоштовного програмного забезпечення ДФС та будь-якого програмного забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту) – за вибором платника самостійно на власний розсуд.
Перша квитанція, яку отримає платник після відправлення Повідомлення та додатку, підтверджує передачу платником документа в електронному вигляді, та у другій квитанції визначається статус документу (Прийнято/Не прийнято).

У яких випадках платник може подати додатки до Повідомлення до державної податкової інспекції за місцем обліку
Якщо платник не зумів приєднати до Повідомлення та надіслати всі додатки за вищенаведеним переліком, він може в день відправлення Повідомлення та додатків подати до державної податкової інспекції за місцем обліку копії таких первинних документів та бухгалтерську довідку.
У такому випадку бажано подати паперові копії документів та в електронній формі у форматі PDF (на з’ємному флеш-носії).

Платники Черкаської області можуть надіслати електронні копії документів на електронну скриньку головного управління ДФС у Черкаській області
Якщо платник не зумів приєднати до Повідомлення та надіслати всі додатки за переліком, працює у віддаленому районі області та не має можливості оперативно в день відправлення Повідомлення та додатків подати до державної податкової інспекції за місцем обліку копії документів та бухгалтерську довідку, він може в день відправлення Повідомлення та додатків надіслати (в електронній формі у форматі PDF) копії первинних документів та бухгалтерської довідки на електронну скриньку головного управління ДФС у Черкаській області ck.zmi@sfs.gov.ua Отримані документи приймаються, реєструються та одразу передаються на розгляд Робочій групі ДФС в області, про що платник отримає електронний лист - відповідь.
Що слід зробити для запобігання у подальшому зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування
Задля упередження в подальшому зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, платник може подати ДФС інформацію у вигляді Таблиці даних платника податків за встановленою формою J(F)1312301: щодо:
• видів економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010);
• кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються (отримуються) платником податку;
• кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010), що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються платником податку.
• При заповненні Таблиці Державна фіскальна служба України просить http://sfs.gov.ua/anonsi/16401.html звертати увагу на те, що код послуги заповнюється відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг (ДК 016-2010) та має містити від 5 до 14 символів.
• При складанні податкової накладної/розрахунку коригування рекомендуємо відображати коди послуг, зазначені у Таблиці, яка раніше врахована Комісією.
• Код «33.12» і код «33.12.24-00.00» не ідентичні і розуміються як різні коди.

Обов’язково прочитайте, як правильно заповнити Таблицю: http://sfs.gov.ua/baneryi/zupinennya-reestratsii-pn/304206.html
Таблиця надсилається виключно в електронному вигляді засобами електронного зв'язку з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб. Електронні формати Таблиці розміщенні: Реєстр електронних форм податкових документів. Таблиця може бути сформована та надіслана через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника», а також через офіційний веб-портал ДФС України. Також для формування Таблиці в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).
Одночасно в обов’язковому порядку платнику податку (в день відправлення Таблиці) слід подати до державної податкової інспекції за місцем обліку бухгалтерську довідку з інформацією про наявність приміщень (власних, орендованих); виробничих потужностей (власних, орендованих); земельних ділянок (власних, орендованих); найманого персоналу (власного, за сумісництвом); доходу від проведення діяльності за попередній період; залишки готової продукції (найменування); залишки сировини (найменування) та копії відповідних документів.
Вказані копії документів та бухгалтерську довідку бажано подати до державної податкової інспекції за місцем обліку ще і в електронній формі у форматі PDF (на з’ємному флеш-носії).
Вказані копії документів та бухгалтерську довідку платники Черкаської області можуть направити електронній формі у форматі PDF просто на електронну скриньку головного управління ДФС у Черкаській області ck.zmi@sfs.gov.ua Отримані документи будуть прийняті, зареєстровані та одразу передані на розгляд Робочій групі ДФС в області, про що платник отримає електронний лист.

Які дії ДФС після отримання Повідомлення, додатків, Таблиці та їх копій
Отримані відповідальними особами державної податкової інспекції у платника документи та копії документів, а також копії документів і та бухгалтерська довідка, отримані на електронну скриньку головного управління ДФС у Черкаській області ck.zmi@sfs.gov.ua будуть направлені на розгляд Робочій групі ДФС в області (підстава: наказ Державної фіскальної служби України від 26.06.2017 №450 «Про затвердження Регламенту комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації»).
Робоча група за результатами розгляду документів направляє відповідний Висновок Комісії Державної фіскальної служби України.
Комісія ДФСУ приймає рішення або про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, або про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. Рішення надсилається платнику протягом п’яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до п.п. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 Кодексу.
Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Щодо реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування складених 1 − 30 червня та незастосування штрафів за порушення граничних строків реєстрації
26 липня набрав чинності Закон України від 13 липня 2017 року №2143-VIII «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних внаслідок несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерних мереж платників податків».
Так, не штрафуватимуть за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, складених у період з 1 до 30 червня лише тих платників податку, які зареєструють ПН/РК до 31 липня включно. Вказані накладні /РК вважаються своєчасно зареєстрованими.

Про включення суми ПДВ до податкового кредиту та сплату узгоджених сум податкових зобов’язань
Зважаючи на те, що за Законом №2143-VIII ПН/РК, складені з 1 по 30 червня 2017 року та зареєстровані до 31 липня 2017 року включно вважаються вчасно зареєстрованими, суми ПДВ за такими ПН/РК платники мають право включити до податкового кредиту у складі податкової звітності з ПДВ за червень 2017 року або будь-якого наступного звітного періоду в межах 365 календарних днів з дати складання відповідної податкової накладної.
Щодо термінів сплати узгоджених сум податкових зобов’язань, то Законом №2143-VIII визначено, що штрафні санкції передбачені абз. другим п.126.1 статті 126 Податкового кодексу України, не застосовуються до узгоджених сум грошових зобов’язань, із граничним строком сплати 30 червня 2017 року.
Штрафні санкції, застосовані до платника до 26 липня (до дати набрання чинності Законом №2143-VIII) за порушення строків перерахування ПДВ за результатами червня 2017 року, будуть скасовані в порядку, визначеному ст. 55 Кодексу.

Нормативна база:

- Постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації»: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/190-2017-%D0%BF
- Наказ Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №566 «Про затвердження Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації»: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0752-17
- Наказ Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних»: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0753-17
- Наказ Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567 «ВИЧЕРПНИЙ ПЕРЕЛІК документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних»: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0754-17
- Постанова Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 №485 «Про затвердження Порядку розгляду скарг на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних»: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/485-2017-%D0%BF
- Закон України від 13 липня 2017 року №2143-VIII «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних внаслідок несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерних мереж платників податків»: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2143-19

- проект наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року № 567» (щодо зміни критеріїв зупинення реєстрації ПН/РК): http://sfs.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2017-rik/72297.html
Перелік документів, копії яких додаються до Повідомлення та до державної податкової інспекції за місцем обліку у разі зупинення реєстрації ПН / РК
(наказ Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567)

1. Документи для критерію «Обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу постачання такого товару/послуг, зазначеного у ПН/РК, зареєстрованих з 1 січня 2017 року в Реєстрі, та обсягу придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України відповідного товару, зазначеного з 1 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, та митних деклараціях, і переважання в такому залишку товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, більше 75% загального такого залишку та відсутність товару/послуги, зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється):
- договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами;
- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції;
- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
- розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;
- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;
2. Документи для критерію «Відсутність ліцензій, які засвідчують право суб’єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією) стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі»:
- договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами;
- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції;
- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
- розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;
- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Рекомендуємо переглянути та прочитати за темою:

1) Алгоритм дій при зупинці реєстрації податкової накладної (ПН) та розрахунку коригування (РК): http://sfs.gov.ua/baneryi/zupinennya-reestratsii-pn/303994.html а також іншу важливу інформацію у банері «Зупинення реєстрації ПН» на офіційному порталі Державної фіскальної служби України: http://sfs.gov.ua/baneryi/zupinennya-reestratsii-pn
2) Актуальний відео коментар директора Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем Державної фіскальної служби України Миколи Чмерука «Про роботу системи моніторингу оцінки ризиків»: https://www.youtube.com/watch?v=Xt73pBIaIkg
3) Актуальне відео роз’яснення першого заступника начальника головного управління ДФС у Черкаській області Миколи Гріднєва щодо штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових/акцизних накладних за червень 2017 року: https://www.youtube.com/watch?v=tN4vNCasrI0
4) лист Державної фіскальної служби України від 26.07.2017 №19796/7/99-99-12-02-01-17 «Щодо несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерних мереж платників податків»: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72304.html на заміну відкликаного Листа ДФСУ від 20.07.2017 №19075/7/99-99-12-02-01-17 «Щодо форс-мажорних обставин»
5) лист Державної фіскальної служби України від 27.07.2017 №19915/7/99-99-08-04-01-17 «Про організацію надання роз’яснень»

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода