Як обрати шпалери

Як обрати шпалери

Літо – сезон не лише городніх робіт, а й ремонтних. Саме в цей період року температура навколишнього середовища та вологість дозволяють якнайкраще облаштувати затишок у своєму житлі. Особливо це стосується шпалер – одного з найпопулярніших стінних покриттів. Мало хто із людей, які вперше стикаються з ремонтом, замислюється над тим, що важливо вміти не лише правильно поклеїти шпалери, але й обрати.

Той, хто ніколи не займався ремонтом, може бути переконаним, що для того, щоб обрати шпалери, не потрібно ні в чому особливо розбиратися. Просто йдеш собі в магазин і купляєш те, що хочеш. Насправді ж, обрати потрібний колір і відтінок серед кількох сотень, а то й тисяч, не так уже й просто. Сьогоднішній ринок просто перенасичений найрізноманітнішими видами шпалер. Якщо колись були лише паперові, то зараз майже в кожному магазині можна знайти флізелінові, вінілові, структурні та багато інших різновидів шпалер. Без попередньої підготовки розібратися в цьому різноманітті досить складно, але так здається лише на перший погляд. Насправді, кожен тип шпалер має свої особливості й секрети.
Паперові шпалери – найпростіший винахід людства, відомий ще з царських часів. Вони легкі, а отже не потребують особливих клейових розчинів, екологічно чисті і дозволяють стінам «дихати». Разом з тим, вони бояться води і сонця, здерти їх можна навіть ліктем, а намагання стерти гумкою намальованого дитиною чоловічка обов’язково закінчаться діркою.

Паперові багатошарові шпалери (дюплекс або триплекс) трохи товщі й міцніші, вони довше тримають фарбу. Крім того, товща поверхня дозволяє робити узор не лише видимим, а й відчутним на дотик, але це покриття так само боїться води і пилу.
Якщо на паперову основу нанести тонкий шар ПВХ-плівки, утворяться вінілові шпалери. Вони значно витриваліші за паперові, мають багаті, насичені кольори і не бояться води й мийних розчинів. Саме таке покриття рекомендують клеїти в кухні, ванні та інших приміщеннях з високою вологістю. Але ці шпалери досить важкі і потребують спеціального клею.

Якщо стіни в кімнаті нерівні, мають виступи і виямки, приховати такі дефекти допоможуть структурні шпалери. Але час від часу їх доведеться пилососити, щоб звільнити від пилу. Це покриття не бажано використовувати людям, які мають проблеми з органами дихання або страждають на алергії.
Не лише папір є основою сучасних шпалер. У флізелинових, або текстильних, шпалерах використовується з цією метою неткане полотно. Це екологічно чистий матеріал, який складається з целюлози і поліестру. Не викликає алергії і не збирає пил. Крім того, клеїти ці шпалери досить просто: достатньо змастити розчином лише стіну.

Одним з найдорожчих різновидів текстильних шпалер є велюрові. Замість тканини, тут використовуються дрібні ворсинки. Таке покриття здається «живим» і має надзвичайно багатий вигляд. Велюр практично не вигорає на сонці, але боїться вологи. Звільняти ворсинки від пилу, який постійно в них набиватиметься, доведеться за допомогою пилососа.
Незалежно від різновиду, існують певні правила, якими не варто нехтувати, обираючи шпалери. Темні відтінки мають здатність створювати атмосферу тепла і затишку. Їх найкраще використовувати для спальні. У вітальні шпалери темних відтінків можна клеїти лише в тому разі, якщо в кімнаті буде багато меблів яскраво-світлого кольору. Якщо стелі кімнати занизькі, обирайте шпалери з прямими вертикальними смужками, але не забувайте, що стіни в такому разі здаватимуться вужчими. Горизонтальні смужки навпаки здатні зробити маленьку кімнатку візуально більшою, але нижчою. Візерунок з великим малюнком можна використовувати лише у великих кімнатах. Для невеличкого приміщення краще обрати шпалери з дрібним орнаментом, який зорово збільшить житловий простір. Світлі приміщення матимуть кращий вигляд, якщо їх обклеїти шпалерами «холодних» кольорів: синього, бузкового, сріблястого, світло-сірого тощо. Для темних кімнат краще обрати світлі шпалери «теплих» тонів із дрібним узором: жовті, червоні, світло-зелені і навіть коричневі.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x