СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО


Новина із категорії: Сільське господарство, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Завдяки сучасній техніці робота на полях стає легкою для аграрників

Дата: 12-08-2017, 17:11.

Завдяки сучасній техніці робота на полях стає легкою для аграрників Коли журналісти «Нової Доби» завітали на поля СТОВ «Агрофірма "Злагода"», там саме завершували збір урожаю.

– У цьому році посіяли 2 200 га озимої пшениці, також 443 га ячменю і 390 га ярої пшениці, – говорить головний агроном Вадим Тарасов. – Жнива проходять нормально, залучали сім одиниць техніки – комбайни «Jhon Deere». Пшениця, яку відправляємо, іде високим 2–3 класом.

Завдяки сучасній техніці робота на полях стає легкою для аграрників

Щодо урожайності, то результати різні. Там, де проходили дощі, показники виші – під 50 га/ц. А де було сухо, то й результаті гірші – 40 га/ц.
– Заплановано, що в Тальному буде активно працювати цукровий завод, для якого й вирощуватимемо сировину, – роз’яснює Вадим Вікторович. – Відповідно в цьому році 1 907 га засіяли цукровим буряком. Далі заплановано сівозміну: після цукрового буряку сіємо кукурудзу, потім – горох ярий, ще далі – озима пшениця і вже на четвертий рік на цю ділянку зайде знову цукровий буряк.
Вадим Тарасов у далекому 90-му закінчив Білоцерківський сільськогосподарський інститут у 1990 році. За багато років роботи в сільському господарстві агрономові доводилося працювати з різною технікою. І вже точно може порівняти технічне оснащення на початку дев’яностих і нинішнє.
– Тоді копання буряку було цілою епопеєю, впроваджували навіть вахтовий метод. Зараз же три комбайни за дванадцять годин легко можуть впоратися зі 100 гектарами.
На тих ділянках, де вже закінчили збирати урожай, зараз проводиться підготовка ґрунту до наступного сезону.
– Уже через двадцять днів будемо розпочинати посів озимого ріпаку, а далі – внесення міндобрив і підготовка площ до посіву озимої пшениці.

Теги: черкаси, черкаська область, сучасна техніка, агрофірма, агроном, урожай


Черкаси наживо

Замість лімузинів, високих підборів та краваток – віз, вишиванки та плахти. На Черкащині взялися за відродження місцевих весільних традицій. Інформує
Більше місяця минуло після жахливого буревію, що пронісся Черкащиною. Тоді найбільше постраждали райони лівобережжя, зокрема Золотоноша. Не обійшлося
< >
На виставці ...
Олексій Юрін, RSS
Отож – почнемо?! ...
Володимир Даник, RSS