ПОЛІТИКА


Новина із категорії: Політика, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Чорнобаївці їздили переймати досвіт об’єднання на Житомирщину

Дата: 10-08-2017, 19:31.

Чорнобаївці їздили переймати досвіт об’єднання на Житомирщину Нещодавно делегація Чорнобаївського району на чолі із заступником голови райдержадміністрації Валентини Стилик побувала на Житомирщині, в місті Олевськ. У складі делегації – відповідальні працівники структурних підрозділів райдержадміністрації та освіти, представники органів місцевого самоврядування. «Нова Доба» про це дізналася в Чорнобаївській РДА.
Делегацію чорнобаївців гостинно зустріли працівники виконавчого апарату Олевської об'єднаної територіальної громади на чолі з Олегом Омельчуком. У 2015 році його було обрано міським головою, а в 2016 році – очільником об'єднаної територіальної громади. До її складу увійшли, крім міста, 3 селища міського типу, 46 сіл і 3 селища, кількість населення – 35 тис осіб. У районі функціонує ще одна ОТГ – Білокоровська (7 тис осіб); в силу різних причин одна сільська рада – Радовецька – залишилася існу¬вати в старій системі, де у 3 населених пунктах проживають 2 тисячі осіб.

За словами Олега Омельчука, процесу об'єднання передувала велика роз'яснювальна робота, значні спільні зусилля міського голови й очільника райдержадміністрації; не все відразу виходило так, як хотілося б. Водночас об'єднання громад, за його словами, мало відчутні переваги в плані наповнення місцевого бюджету; громада віднині сама розпоряджається власними коштами; рішеннями сесій, яких за півроку відбулося вже 12, часто ухвалюються зміни до штатного розпису, чим вирішуються певні кадрові проблеми; 28 млн грн на розвиток ОТГ має в нинішньому році виділити держава. «У нас є один бюджет і одна зона відповідальності, – зазначив Олег Васильович, – і ми можемо комплексно підходи¬ти до вирішення проблем громади».
Водночас доводиться робити й деякі непопулярні кроки, скорочувати чи переводити на інше місце роботи працівників. Нагальна вимога часу – раціональніше використання матеріальних ресурсів, адже дбайливий господар ніколи не буде викидати гроші на вітер, платити за неіснуючі послуги чи невиконану роботу тощо. Наразі в апараті Олевської об’єднаної територіальної громади працює 60 осіб (штат міськради налічував 22). В складі виконкому ОТГ – ще й 20 в.о. старост (старостами вони можуть стати лише після виборів).

У ході зустрічі гості отримали відповіді на запитання, що їх цікавлять, та отримали низку конкретних порад і рекомендацій стосовно створення та ефективного функціонування ОТГ. Так, чорнобаївцям радили проводити широку роз'яснювальну роботу та громадські слухання, переконувати у необхідності об'єднання сільських голів; частіше консультуватися з юриста¬ми, користуватися методичними рекомендація¬ми, обов'язково готувати проектно-кошторисну документацію від сіл, брати участь у грантових проектах і конкурсах тощо.
На згадку про візит чорнобаївців Валентина Стилик вручила Олегу Омельчуку подарунки та сувеніри.

Теги: черкаси, черкаська область, Чорнобаївщина, делегація, досвіт, громади, Житомирщина


Черкаси наживо

Замість лімузинів, високих підборів та краваток – віз, вишиванки та плахти. На Черкащині взялися за відродження місцевих весільних традицій. Інформує
Більше місяця минуло після жахливого буревію, що пронісся Черкащиною. Тоді найбільше постраждали райони лівобережжя, зокрема Золотоноша. Не обійшлося
< >
На виставці ...
Олексій Юрін, RSS
Отож – почнемо?! ...
Володимир Даник, RSS