СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО


Новина із категорії: Сільське господарство, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Збираємо і зберігаємо пізні сорти помідорів

Дата: 2-09-2017, 19:17.

Збираємо і зберігаємо пізні сорти помідорів Кінець літа – початок осені завжди є особливою порою для городника. Саме в цей час приходить пора збору врожаю великої кількості городніх і садових культур. У зв’язку зі зміною клімату і поступовим підвищенням температури повітря дещо змінилися і строки збирання основного врожаю помідорів. Якщо раніше господарі прагнули переробити томати до початку збору картоплі, то тепер усе частіше червоні плоди можна побачити і після того, як «другий хліб» прибрано з городу. Звісно, «основний запас» томатного соку вже зроблено, але й після нього на кущах залишається ще багато зеленкуватих та пізніх плодів. Саме вони являють собою особливу цінність. Адже за умови правильного зберігання здатні порадувати дбайливого господаря свіжими вітамінами навіть на Новий рік.

Багато городників намагаються зібрати весь урожай томатів якомога раніше, оскільки вважають, що від «холодної роси», яка випадає, плоди гинуть. Але така небезпека є реальною не для всіх сортів. У скоростиглих сортів томати дозрівають десь у середині – у кінці липня, а кущі й листя відмирають у другій половині серпня. Тоді й знижується стійкість плодів до різних захворювань. Тому, до початку серпня, слід знімати тільки дозрілі плоди і ті, які тільки почали зріти. Якщо існує загроза похолодання (нижче +8° С), тоді всі більш достиглі плоди потрібно зняти. Але якщо холодів не було (а в наш час найчастіше так і відбувається), то томати встигнуть дозріти на кущі.
Збір урожаю томатів залежить багато в чому від того, на що використовуватимуться зібрані плоди і через який час. Правильна стадія зрілості плоду визначається його кольором: перша стадія – зелені, потім йдуть молочні, далі бурі, рожеві й остання – червоні. У червоних помідорів термін зберігання короткий, так як вони спілі й збирають їх для негайного використання. Для засолювання та маринування краще підходять бурі томати, що зберігаються приблизно 7 днів. Плоди в стадії початкової стиглості й зелені плоди збирають в основному для тривалого зберігання. У таких помідорів термін зберігання близько 10 днів, а у зелених ще більше.
Зелені плоди, зірвані з плодоніжками, укладають у чистий дерев’яний ящик щільними рядами. Вони мають бути цілі, здорові, сухі й чисті. Кришку для ящика треба підібрати таку, щоб при закритті не пошкоджувала томати. Поставити ящики варто в нежитлове, добре провітрюване і прохолодне місце. Таким чином помідори зберігаються близько 2 місяців.

Помідори молочної зрілості, зібрані перед самими заморозками, зберігаються особливо довго. Дно ящика вистилають соломою, а самі плоди загортають щільно в папір. Потім ящик виносять у льох, де накривають його від світла. Таким чином, томати зберігаються до січня і можуть порадувати вас на Новорічні свята. Але для цього їх треба занести в тепле приміщення дня за 3–4 до споживання.
В умовах квартири також можна зберігати помідори дуже довго. Потрібно взяти ящик, дно і стінки його вислати теплоізоляційним матеріалом. (Краще неорганічного походження, наприклад, подрібнений пінопласт.) Викладають шарами помідори і кожен шар перекладають термоізолятором. Зверху плоди теж утепляють і щільно закривають кришкою. Таким чином, помідори зберігаються на закритій лоджії або балконі при температурі – 3 ° С … –5 ° С протягом тривалого часу. За кілька днів до використання плоди потрібно занести в тепло і дати їм «дозріти».
Після того, як практично всі великі зелені плоди зібрано, на кущах залишається ще багато дрібних помідорчиків. Не варто їх залишати на поталу приморозкам. Найкращі з них зірвіть разом із кущами. Коріння ретельно обтрусіть від землі. Зірвані кущики підвісьте в напівтемному, теплому, сухому приміщенні під стелею корінцями догори. Споживати такі помідорчики можна по мірі їхнього достигання.

Теги: черкаси, черкаська область, помідори, пізні сорти, зберігання, овочі


Черкаси наживо

17 жовтня до Дня захисника України в Черкасах відбудеться презентація заключного етапу черкаського циклу Всеукраїнського соціального проекту
Черепи в кілька рядів знайшли на городі у жителя Чигирина. Археологи та антропологи називають це унікальною знахідкою. За їхніми словами, це можуьб
< >
«Самотня» мама ...
Юлія Фомічова, RSS
Про книгу «Ретроград» ...
Лев Хмельковський, RSS
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o