Черкаські енергетики вкотре відстоювали своє підприємство у суді

Черкаські енергетики вкотре відстоювали своє підприємство у суді

Активісти ПАТ «Черкасиобленерго» взяли участь у судовому засіданні у Києві. У Вищому господарському суді України в черговий раз розглядали касаційні скарги щодо оскарження рішення апеляційної інстанції про визнання недійсними зборів акціонерів від 2016-го року. На цих зборах обрали новий склад Наглядової ради товариства та, серед іншого, розглянули питання щодо розподілу чистого прибутку. Про це «Нова Доба» дізналася в прес-службі ПАТ «Черкасиобленерго».

Саме останнє питання й послужило приводом для судових позовів одного з акціонерів товариства, наближеного до екс-керівниці підприємства Світлани Кузьмінської, Олега Гонтаря, який володіє менше 10% акцій. Позивач, серед іншого, вбачає порушення в тому, що представники Фонду державного майна України (ФДМУ), який володіє 46% акцій ПАТ «Черкасиобленерго», на загальних зборах акціонерів не отримав погодженого завдання на голосування від Кабінету Міністрів України, а тому Олег Гонтарь просив суд визнати недійсними такі збори акціонерів. Суд першої інстанції обґрунтовано відмовив Гонтарю у задоволенні позову, після чого той подав апеляцію й у столичному апеляційному суді її таки задовольнили.

Наразі Фонд держмайна та ПАТ «Черкасиобленерго», не погоджуючись із таким рішенням суду апеляційної інстанції, подали касаційні скарги, які розглядає Вищий господарський суд України.

– Є пряма норма закону, яка передбачає, що представники держави, а саме Фонду державного майна, не тільки мають право, але й зобов’язані голосувати на засіданнях загальних зборів акціонерів без будь-яких погоджень від КМУ, лише на підставі виданих їм довіреностей. Тобто позиція Гонтаря щодо застосування в даних правовідносинах положень підзаконного нормативно-правового акту є хибною, оскільки вищу юридичну силу має саме спеціальна норма закону. Слід також зазначити, що під час проведення загальних зборів здійснювався нагляд Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку і жодних порушень їхніми працівниками не було виявлено, про що складено відповідний протокол, – зазначив начальник юридичного відділу товариства Олександр Овсієнко.

По суті, Гонтарю вигідно домогтися визнання цих зборів нелегітимними, аби серед іншого, незаконним було визнане і рішення про склад Наглядової ради, яка в подальшому призначала збори акціонерів, на яких в свою чергу звільнено скандально відому очільницю Світлану Кузьмінську, а в подальшому обрано чинного голову правління Олега Самчука. Проте, люди переконані, допустити такого вони не можуть. Усі спроби попередніх горе-керівників дестабілізувати роботу підприємства мають потерпіти фіаско, а енергетики – мати врешті можливість спокійно й стабільно працювати.
Рішення суд не ухвалив, перенісши розгляд справи на жовтень.

– Вони, напевно, хочуть нас виморити, сподіваючись, що наступного разу ми не приїдемо, свідомо затягують процес, – зауважив начальник відділу економічної безпеки Євгеній Лут. – Ми не маємо іншого виходу, як контролювати хід кожного судового засідання і нас не зупинити. Ми не здамося після того, що пройшли.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x